"15 TEMMUZ SOKAĞI"NIN AÇILIŞI YAPILDI

233 okunma

Vali Mehmet Ceylan’ın katılımı ile Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin yaptığı resimlerden oluşan 15 Temmuz hain darbe girişimini anlatan tablolarında yer aldığı “15 Temmuz Sokağı”nın açılışı gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdür Ersan Ulusan açılışı yapılacak olan 15 Temmuz Sokağı hakkında davetlilere bilgi veren bir konuşma yaptı.

Sergi açılışında konuşan Vali Ceylan, Türk tarihinin o gece gözünü kırpmadan ölüme yürüyen 249 şehidi ve 2 bin 193 gaziyi nesilden nesille aktaracağını söyledi.

Vali Ceylan, lise öğrencilerinin yaptığı  resimlerin çok anlamlı  olduğunu ifade ederek, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında bugün sergimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. 15 Temmuz'da bu vatan için, bu millet için, Türkiye Cumhuriyeti devleti için hiç düşünmeden sokağa çıkarak canlarını veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımızı arz ediyorum. İnşallah Allah bir daha bize böyle olumsuzlukları göstermez. Bu anlamlı sergide emeği geçen ve bu güzel sokağın oluşturulmasında katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Açılışa, Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Topçu Kur. Alb. Selçuk Kubilay Karslı, Cumhuriyet Başsavcısı Güngör Karakoç, Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Süleymanpaşa Kaymakamı Arslan Yurt,İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın,İl Jandarma Komutanı J.Alb.Şahin Karakaş,kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top