"APİTERAPİ VE ARI ÜRÜNLERİ İLE GELEN SAĞLIK" KONULU KONFERANS DÜZENLENECEK

130 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi kapsamında "Apiterapi ve Arı Ürünleri ile Gelen Sağlık" konulu konferans düzenlenecek. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek olan konferanslar Süleymanpaşa ve Çorlu ilçelerinde gerçekleşecek.

Yetkililer konuyla ilgili olarak, “Arıcılıktan sağlanan bal, polen, arı sütü, propolis, arı zehiri ve bal mumu insan yaşamı ve sağlığı açısından son derece önemli ürünlerdir. "Apiterapi" olarak adlandırılan ve yalnızca arı ürünleri kullanılarak yapılan tedavi yöntemleri de apiterapi merkezleri adıyla hızla yayılmaktadır. Tıpta elde edilen sonuçların yaygınlaşması ile son yıllarda ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede bu yöntemler kullanılmaya başlamıştır. Günümüzde yapılan çalışmalarda elde edilen sonuçlara göre arı ürünlerinin insan yaşamı ve sağlığı açısından oldukça önemli ve vazgeçilmez olduğu doğrulanmıştır. Günümüzde son derece önem kazanmış olan bu konuda ülke genelinde bilgilendirme etkinliklerine katılan ve Tekirdağ'da çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu tarafından 7 Nisan 2018 Süleymanpaşa NKÜ Rektörlük Salonu ve 14 Nisan 2018 Çorlu Halk Eğitim Merkezi Salonunda konferans düzenlenecektir.” Dedi.

Saat 14:00'de düzenlenecek olan "Apiterapi Arı Ürünleri ile Gelen Sağlık" konulu konferansa tüm halkımızın davetli olduğu belirtildi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top