"OKUL GÜVENLİĞİ" TOPLANTISI VALİ MEHMET CEYLAN BAŞKANLIĞINDA YAPILDI

104 okunma

Namık Kemal Üniversitesi Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı J. Alb, Şahin Karakaş, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, ilçe Emniyet, Jandarma, Milli Eğitim ve okul müdürleri ile Belediye yetkilileri katıldı.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında Tekirdağ genelinde öğrenci, öğretmen ve velilerin daha güvenli ve huzurlu bir eğitim-öğretim geçirmelerini sağlamak amacıyla okullar ile yakın çevrelerinde alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıda il dahilinde yoğun şekilde sürdürülen uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadelede okul çevrelerinde alınan önlemlerin kararlılıkla uygulanmaya devam edilmesi, öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılarak ruh ve beden sağlıklarının korunması için yapılması gerekenler ele alındı.

Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan; “2018-2019 yılı eğitim-öğretim yılında okul güvenliği ve öğrencilerimizin okullarda almış olduğu hizmetlerin gözden geçirilmesi ayrıca okul servislerinin durumları ve diğer konularla ilgili  Kaymakamlarımız, kurumlarımızın temsilcileri ve okul müdürlerimizin katılımları ile bu toplantılarımızı gerçekleştiriyoruz.

İlimizde 180.000’e yakın öğrencimiz eğitim öğretime başlayacak. Milli Eğitim, Emniyet ve jandarmanın ortak çalışmalarıyla Uyuşturucu Asayiş ve diğer olaylarla ilgili  okullarda risk analizi yapılarak, okullarımızın birinci ikinci üçüncü ve dördüncü derece risk değerlendirmesi ayrımları yapılmıştır. Risk derecesi bir ve iki olan okullarımızda Bakanlığımızın İş-Kur aracılığı ile gönderdiği Özel Güvenlik görevlileri bu okullarımızda görevlendirilecektir. Bunun yanında Emniyet, Birinci ve ikinci derece risk bölgesindeki okullarda birer polis memuru görevlendirecektir. Diğer risk derecesine bağlı olan okullarda ise geçen yıllarda olduğu gibi okullarımızın risk derecelerine göre okul müdürlerimizle haftalık, onbeş günlük, aylık olarak bir araya gelecek güvenlik görevlileri bulundurulacaktır. Amacımız İlimizdeki eğitim düzeyini en üst düzeye çıkarmak, sıkıntı ve sorunları çözmektir. Okul müdürlerimiz gerek okul çevresinde gerek okul içinde gerekse servisler konusunda gereken hassasiyeti göstermelidirler. Ayrıca okulun temizliği ve kantinlerin denetimi sık sık yapılmalıdır. Öğrencilerimizin okul giriş çıkışları kontrol edilmeli herhangi bir aksaklıkta derhal veliler bilgilendirilmelidir.” dedi.

Vali Ceylan’ın konuşmasının ardından İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Şahin Karakaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan  söz alarak ilimizdeki okullarda alınan tedbirler ve asayiş olayları hakkında birer sunum yaptılar.

Daha sonra Yeşilay Koordinatör Formatörü Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi Uzman Psikolojik Danışmanı Bingül Uzel tarafından “Teknoloji Bağımlılığı” konulu sunum yapıldı. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top