10 MAHALLENİN BİRLEŞİMİ İLE YAĞMUR, BEREKET VE ŞÜKÜR DUASI ETKİNLİĞİ YAPILDI

738 okunma

Tekirdağ Merkez Süleymanpaşa, Malkara ve Şarköy'e bağlı 10 mahallenin birleşimi ile Yağmur, Bereket ve Şükür Duası Etkinliği yapıldı.

 

 

Malkara'ya bağlı Sırtbey Mahallesi Çeşmeler Mevkiinde yapılan Vakıfiğdemir, Beyoğlu, Sırtbey, Deliller, Yuvaköy, Tatarlı, Ballısüle, Kalaycı, Ahmetçe ve Müstecep Mahallelerinin katıldığı Yağmur, Bereket ve Şükür Duasına Malkara Belediye Başkan Yardımcıları Celal Yılmaz, Bahaettin Cömert AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk ve AK Parti Üyeleri, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Osman Turgutlugil, Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan, Yağlı Tohumlar Müdürü İlhan Engin, Köy Kop Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Özer, Mahallelerin Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Başkan ve Yöneticileri, Koyun Keçi Yetiştircileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca,Önder Çiftçi Derneği Başkanı Ayhan Uzun,  Sivil Toplum Kuruluşlarının Yönetim Kurulları, Malkara İlçe Müftüsü Fahrettin Kaya, Şarköy İlçe Müftüsü Arif Yeşiloğlu, mahallelerde bulunan Camilerin İmam Hatipleri Bayram Tuğrul, Tayyar Memiş, Erkan Özcan, Binyali Cömert, Hamza Gonca, Emin Genç, Abdüllaziz Yıldız, mahalle muhtarları ve 2 bini aşkın vatandaş katıldı.

Mahalle Cami İmam Hatiplerinin okudukları Kuran-ı Kerim sonrasında bir konuşma yapan Malkara İlçe Müftüsü Fahrettin Kaya " Ne istersek isteyelim ama Rabbimizden isteyelim. İhlas ile samimiyetle isteyelim. Yerlerin, göklerin sahibi O'dur. Bereketi de, yağmuruda, kar'ıda, doluyuda verecek olan O.dur. Bizler birlik içinde samimi bir şekilde duamızı esirgemeyelim." dedi.

Sırtbey Mahalle Muhtarı Kadir Öztürk ise gazetemiz Muhabirine yaptığı açıklamasında " Geleneksel olarak yaptığımız Yağmur, Bereket ve Şükür Duamıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyoruz.  Rabbimiz yağmur verdi. Önümüzdeki günlerde de yağış gözüküyor. Bizlerde kullar olarak Şükür Duası etkinliği düzenledik." dedi.

Okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dualar sonrasında etkinliğe katılan misafirlere ikramlarda bulunuldu. (Alper Eral-Serdar İşcan)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top