100 YIL ÖNCEKİ HEMŞEHRİLERİMİZLE BULUŞTUK

132 okunma

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Yunanistan'ın Proskinetes (Hacılar Köyü)'den gelen misafirleri Belediye Başkanlığı Binasının önünde karşıladı.

 

Dedelerinin ve ninelerinin doğdukları toprakları  görmek için Şahin Mahallesine gelen Yunanistan vatandaşları;“ Dedelerimizin ve ninelerimizin doğduğu topraklarda olmaktan sonra derece mutluyuz. Atalarımızın yaşadığı toprakları hep hayal ediyorduk. Burada bizlere kendi evimizdeymişiz gibi ağırlayan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a, teşekkür ederiz“ diyerek Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a hediye takdiminde bulundular.

Şahin Mahallesine gerçekleşmiş oldukları ziyarette Yunanistanlı misafirlere eşlik eden Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;“20. yüzyılda  mübadele sonucu göç etmiş Yunanistanlı dostlarımızı aramızdan görmekten mutluluk duydum. Şuan Şahin Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımız nasıl bizlerin hemşerisiyse, Ataları bu topraklarda doğmuş Yunanistan vatandaşları da bizlerin  hemşehrisi. Kendilerine gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum.“dedi.

Yunanistanlı vatandaşlar Şahin Mahallesi'ni gezmeden önce Şahin Mahalle Muhtarı Hali Can'a barışın sembolü olan zeytin dalını takdim ettiler.

Şahin Mahallesine yapılan ziyaret öncesi Moranya-Şapçı Belediye Başkan Yardımcısı Fikret Dağlı ile Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'u Başkanlık Makamında ziyaret ettiler. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top