11. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ BULUŞMASI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

170 okunma

Tekirdağ'da Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından "11. Uluslararası Öğrenci Buluşması" etkinliği gerçekleştirildi.

Süleymanpaşa Bedesten Meydanı'nda gerçekleştirilen etkinlikte Bulgaristan, Irak, Filistin, Yunanistan, Filipinler, Suriye, Somali gibi 15 farklı ülkeden öğrenciler katıldı.

Ülkeler arasında kardeşlik köprüleri kurulması amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin bu yılki teması "Onlarca Renk, Yüzlerce Kültür Dünya 5'ten Büyüktür" olarak belirlendi.

Dünyanın dört bir yanından öğrenim görmek için Türkiye'ye gelen öğrenciler, etkinlikte hem kendi kültürlerini tanıtma hem de başka kültürleri tanıma fırsatı buldu.

Etkinlikte konuşan Vali Mehmet Ceylan, Dünyanın farklı bölgelerinden, farklı renklerden, farklı milletlerden öğrencileri Tekirdağ'da misafir etmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

Öğrencilerin Türkiye'de yabancılık çekmeden kendi ülkelerindeki gibi yaşamlarını rahatlıkla sürdürdüklerini belirten Ceylan, "203 ülkeden 115 binden fazla öğrenci ülkemizde eğitim alıyor. Bu öğrencilerin ülkelerinde daha başarılı, daha etkili olabilmeleri için eğitimlerine katkı sağlıyoruz. İlimizde hem üniversitemiz hem de Tekirdağ halkı öğrencileri en iyi şekilde misafir ediyor. İnşallah bu arkadaşlar daha sonra ülkelerine dönünce birer gönül elçisi olacaktır." diye konuştu.

Öğrenciler, konuşmaların ardından, açtıkları stantlarda ülkelerine özgü ürün, motif ve oyunları sergiledi. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top