19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NIN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

158 okunma

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. Yılı, Malkara’da Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen tören ile kutlandı.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demir, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Murat Kızıltan,  İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Gülhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özer, Ersin Kaçar, Siyasi Parti Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, okul müdürleri, dernek başkanları, gaziler, muhtarlar, basın mensupları, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

REMZİ BARIŞ  GÜNÜN ANLAM VE ÖNEMİNİ BELİRTEN KONUŞMASINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin Atatürk Anıtına sunulması, saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunulmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış  günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.

ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ VE GENÇLİĞİN ATA'YA CEVABI'NI OKUDU

Devam eden program akabinde Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencisi Melisanur Karabaş, Mustafa Kemal’i Düşünüyoruım, Malkara Anadolu Lisesi öğrencisi Beyzanur Pehlivan Dağ Başını Duman Almış adlı şiirleri, Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencisi Anıl Keskinbaş Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencisi Sadiye Kocabaş ise Gençliğin Ata'ya Cevabı'nı okudu.

ÖDÜL TÖRENİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen sportif ve kültürel yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri; Malkara İlçe Kaymakamı Erkan Karahan, 95. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Demir, İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Gülhan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış ve Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tafından takdim edildi.

HALK OYUNLARI EKİBİ

Ödül takdimlerinin ardından Malkara İlçe Spor Merkezi öğrencilerinin Taekwondo gösterileri ve Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibinin folklor gösterisinin ardından tören son buldu. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top