19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI KOŞUSU YAPILDI

158 okunma

Malkara’da “19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Koşusu” düzenlendi.

Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen koşuda öğrenciler Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi / İshakça Mahallesi yolu güzergâhı arasında iyi ayrı kategoride yarıştı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı kutlamaları çerçevesinde düzenlenen koşuya; Malkara Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, Geçlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personelleri, Beden Eğitimi Öğretmenleri, yarışacak öğrenciler, öğrencilerin aileleri ve görevli öğretmenler katıldı.

İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ, İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE BELEDİYE BAŞKANLIĞI KOŞUDA ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Yol güzergâhının ve koşuya katılanların güvenliğini sağlamak amacıyla Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri koşu alanında yer aldı.

Etkinlikte bulunanların ve yarışacak öğrencilerin sağlık durumlarının kontrolü için ve yaşanacak herhangi bir sağlık sorununa karşı, sağlık ekipleri ambulansla öğrencileri koşu sırasında sürekli takip etti.

Malkara Belediye Başkanlığı Ulaşım Birimi de düzenlenen “19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Koşusu”nda öğrencileri belediye aracı ile koşu başlangıç noktasına götürdü ve koşu bitene kadar öğrencileri yalnız bırakmadı.

AİLELERİ ÇOCUKLARINI YALNIZ BIRAKMADI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Koşusu’nda yarışacak olan öğrencilerin aileleri koşu heyecanını çocuklarıyla beraber yaşadı. Aileler yarış öncesinde ve yarış sonrasında çocuklarını yalnız bırakmadı. Dereceye giren öğrenciler mutluluğunu aileleriyle paylaştı. Dereceye giremeyen öğrencileri ise aileleri ve öğretmenleri teselli etti

KOŞU KAPSAMINDA BELİRLENEN KATEGORİLER, YAŞ GRUPLARI VE KOŞULAN MESAFELER

*Kategoriler: “Genç Kızlar ve Genç Erkekler(2001-2002-2003-2004 doğumlu)”
*Koşulan Mesafeler: “Genç Kızlar; 3000 Metre. Genç Erkekler; 5000 Metre”

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Genç Kızlar:1. Gülcan Ihlamur (Malkara Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi) / 2. İrem Çelik (Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi) / 3. Zeynep Bayraktar (Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

Genç Erkekler:1. Bedirhan Demirbacak (İmam Hatip Anadolu Lisesi) / 2. Bilal Çiçek (Malkara Anadolu Lisesi) / 3. Yusuf Kızıltaş ( Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi )

Koşu sonrasında yapılan açıklamada dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin “19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı” kutlama programı dâhilinde verileceği belirtildi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top