19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MALKARA’DA KUTLANDI

283 okunma

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı yurdun dört bir yanında olduğu gibi Malkara’da da kutlandı.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Kaymakam  Erkan Karahan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, Malkara Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, S.S 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Malkara belediye meclis üyesi Cem Özkan, Belediye Meclis üyeleri, Daire Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Okul Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Gaziler, öğrenci grupları ve vatandaşlar katıldı.

 Türk Dili ve Edebiyat Öğretmenleri Aysu Köroğlu ve Taner Besli’nin sunuculuğu yaptığı program , Malkara Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve müteakiben İstiklal Marşımız söylenerek bayrağımız göndere çekilmesiyle başladı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

 “ŞİİRLER OKUNDU”

Programın devamında; Malkara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Sümeyra Keskin, “Dağ Başını Duman Almış”, Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Alper Çakıllı “Atatürk Kurtuluş Savaşı’nda” adlı şiirlerini okudular.

Ardından, Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencisi Üstünay Aşıklar “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini” okudu. Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencisi Kaan Yiğiit Akgül yönetiminde “Gençliğin Ata’ya Cevabı” alanda bulunan öğrenciler tarafından seslendirildi.

 “ÖDÜL TÖRENİ”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlama programı çerçevesinde düzenlenen “ “Voleybol Turnuvası, Futbol Turnuvası”, Hentbol, Masa Tenisi, Satranç Turnuvası ve Gençlik Koşusu”nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Kaymakam Erkan Karahan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Murat Tatlı, Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kızıltan, İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Remzi Barış ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç tarafından verildi.

 “PLAKET TAKDİM ETTİ”

Ayrıca, Malkara Kaymakamı Erkan Karahan, taekwondo branşında ilçemizi, ilimizi ve ülkemizi başarıyla temsil eden Gökhan Fındık (Antrenör), Beste Türkoğlu (Milli Sporcu), Feyzanur Akçay (Türkiye Şampiyonu 57 kg.) ve Barış Bıçakçı (Türkiye Bölge 3.sü 68 kg.) plaket takdim etti. Malkara İlçe Spor Merkezi öğrencileri de Kaymakam Karahan’a taekwondo elbisesi hediye etti.

 “GÖSTERİLER BÜYÜK ALKIŞ ALDI”

Malkara İlçe Spor Merkezi öğrencilerinin “Taekwondo Gösterisi” ile Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi öğrencilerinin “Halk Oyunları” gösterileri büyük alkış ve beğeni topladı.

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Mehteran Takımı Gösterisiyle” program sona erdi. (Murat Yayın)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top