“19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA VE GENÇLİK SPOR BAYRAMI SATRANÇ TURNUVASI” YAPILDI

144 okunma

Malkara’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Malkara Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda “Satranç Turnuvası” düzenlendi.

Malkara Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu tarafından düzenlenen turnuvada öğrenciler; küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzere üç ayrı kategoride yarıştı.

Satranç turnuvasının organizatörlüğünü ve başhakemliğini Türkiye Satranç Federasyonu Tekirdağ Malkara Temsilcisi Fahri Çelik yaptı. Aynı zamanda Malkara Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sevdican Doğan da hakem komitesi bölümünde yer aldı.

ÖĞRENCİLER AİLELERİYLE VE ÇALIŞTIRICI ÖĞRETMENLERİYLE BİRLİKTE TURNUVAYA GELDİ

Öğrenciler aileleriyle ve çalıştırıcı öğretmenleriyle birlikte turnuvaya geldi. Aileler turnuvada yarışan çocuklarını heyecanla takip etti. Öğrencilerin genel kategori kapsamında yaş gruplarına göre yarıştığı turnuvada bir üst tura çıkanların isimleri turnuvanın yapıldığı salonun camına asıldı. Yarışan öğrenciler, turnuvaya onlarla birlikte gelen aileler ve öğretmenler bir üst tura çıkanların yazılı olduğu listeyi merakla inceledi.

“SATRANÇ ZİHİNSEL GELİŞMEYİ SAĞLAYAN BİR SPOR DALIDIR”

Türkiye Satranç Federasyonu Temsilcisi ve turnuvanın Başhakemi Fahri Çelik satrancın öğrencilerin zihinsel gelişimi üzerindeki yerini şöyle anlattı:

“Satranç zihinsel gelişmeyi sağlayan bir spor dalıdır. Satrancın bireylerin matematiksel zekâsını ve göz keskinliğini arttırdığını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Satranç aynı zamanda öğrencilerin disiplinli olmasını ve nerede nasıl davranması gerektiğini de sağlayan bir spor dalıdır. Bu tür etkinlikler ile öğrenciler daha bilinçli ve daha disiplinli bireyler haline gelecektir.”

“ÖDÜLLERİ BAYRAM KUTLAMALARI ÇERÇEVESİNDE VERİLECEK”

Son olarak Başhakem Fahri Çelik: “Düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Satranç Turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri bayram kutlamaları çerçevesinde verilecek” dedi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top