2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. YARIYILI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

235 okunma

Vali Mehmet Ceylan’ın katılımıyla, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen ve Tekirdağ’da ki tüm resmi ve özel okulların Okul Aile Birliği Başkanları ile Namık Kemal Üniversitesi Konferans Salonunda bir araya geldi.

Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından başladı.

 Programda konuşan Vali Mehmet Ceylan; Eğitimde en önemli faktörlerden birisi olan velilerin, okullarımızın gerçek sahibi olan siz öğrencilerimizin anne ve babaları ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde İlimizdeki eğitim ve öğretim faaliyetlerini değerlendireceğiz. Amacımız İlimizdeki eğitim düzeyini en üst düzeye çıkarmak, sıkıntı ve sorunları çözmektir. 

Vali Ceylan sözlerine; eğitimin yanı sıra diğer bir önceliğimizde uyuşturucu ile mücadeledir. Bu konuda bizlerin en büyük destekçisi siz velilerimizsiniz bu konudaki duyumlarınızı okul idareleri yada emniyet güçlerimizle paylaşmanızı istiyorum diye devam etti.

Vali Ceylan, bir eğitim öğretim yılının sonuna geliyoruz, alınan tedbirler, yapılan çalışmalar ve sizlerin desteğiyle oldukça başarılı bir eğitim öğretim yılı geçiriyoruz. Hassasiyetimiz olan birkaç konu var bu konular üzerinde ciddi tedbirler aldık özellikle okul güvenliği, servisler ve bağımlılıkla mücadele bu konularda sizlerinde desteğini alarak öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirip başarılarını arttırmayı amaçlıyoruz dedi.

 Toplantıya katılan Okul Aile Birliği Başkanları ve tüm eğitim camiasına teşekkür ederek konuşmasına son verdi.

 Konuşmaların ardından Marmara Üniversitesi Yrd. Doç.Dr. Oktay Aydın tarafından “Gelişimi Destekleyen Ebeveyn Olmak” konulu konferans düzenlendi.

 Toplantıya, Vali Mehmet Ceylan’ın yanı sıra; Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, ilimizde bulunan tüm resmi ve özel okulların Okul Aile Birliği Başkanları katıldı. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top