30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESEPSİYONU DÜZENLENDİ

211 okunma

30 Ağustos Zafer Bayramı Resepsiyonu, Vali Mehmet Ceylan ve eşi Zuhal Ceylan’ın ev sahipliğinde yapıldı.

Resepsiyon, Vali Mehmet Ceylan ve eşi Zuhal Ceylan’ın davetlileri karşılamasıyla başladı.

Resepsiyonda bir konuşma yapan Vali Ceylan; “Bugün “yok oldu” denilen bir milletin lideri etrafında azim ve kararlılıkla kenetlenip kazandığı eşsiz zaferin 96. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu gururu paylaşma mutluluğuna ortak olan sizlere teşekkür ederim.

30 Ağustos yaklaşık 3 yıl süren bir onur mücadelesini sonlandıran kutlu zaferin yıldönümüdür. 26 Ağustos’ta Türk orduları Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği “Ordular ilk hedefimiz Akdeniz’dir “İleri “ emri ile başlayan taarruz, 30 Ağustos’ta yine onun tarafından yönetilen Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sürmüş, 9 Eylül’de işgalcilerin Anadolu’dan sökülüp atılmasıyla sonuçlandırılmıştır.

Bu büyük zafer Türk milletinin Anadolu topraklarında sonsuza dek yaşayacağını tüm dünyaya şaşmaz bir gerçeklikle kanıtlamıştır. Zafer sadece işgalci emperyalist güçleri yenmekle kalmamış, Türkiye Cumhuriyeti’ne giden yolun müjdecisi olmuştur.

Cumhuriyetimiz 96 yıl önce olduğu gibi tam bağımsızlığına kasteden tehditlerle mücadelesini sürdürmektedir.

FETO, DAEŞ, PKK gibi terör örgütlerini besleyen ve onları Türk milletinin üzerine salanlar bilsinler ki Türk milletinin bağımsızlık inancı ve vatan sevgisi 30 Ağustos zaferinin çelikleşmiş iradesinde olduğu gibi dimdik ayaktadır.

Büyük zaferin ruhu Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için bu toprakların ve Türk milletinin üzerinden eksik olmayacak, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle kutlu zaferin komutanı ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, tüm şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.  ” dedi.

Vali Ceylan’ın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri gece boyunca müzik dinletisi sundu.

Resepsiyonun sonunda davetlilere havai fişek gösterisi yapıldı.

Resepsiyona; Milletvekilleri İlhami Özcan Aygün, Mustafa Yel, 5. Kolordu Komutanı Gürsel Yüz,  Garnizon Komutanı Topçu Kur. Albay Selçuk Kubilay Karslı,  Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak,  Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, protokol üyeleri, kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz katıldı. (Haber Merkezi)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top