5.BİSANTHE ULUSLARARASI PLASTİK SANATLAR ÇALIŞTAYI BAŞLIYOR

109 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı başlıyor. 29 Haziran’da başlayacak olan ve yedi ülkeden 30 ressamın katılacağı çalıştay, 7 Temmuz’da sona erecek.

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesinin sanat ve kültür etkinliklerinin markası olan Bisanthe adı altında düzenlenen ve bu yıl beşincisi gerçekleştirilecek olan Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı, 29 Haziran’da başlıyor.

RESSAMLAR ÇOCUKLARLA BİRLİKTE ÇİZECEK

9 gün sürecek olan çalıştaya 7 ülkeden 30 resim sanatçısının katılacağı belirtildi. Süleymanpaşa Çocuk Kulübü üyesi ve Aydoğdu Mahallesi Sosyal Etkinlik Merkezi öğrencisi çocuklar da çalıştay süresince sanatçılara eşlik edecek.

“ÇOCUKLARIMIZ BİR SANAT ESERİNİN ÜRETİM SÜRECİNİ İZLEYECEK”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı’nın bu yıl beşincisini yapıyoruz. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden ve ülkemizin her yerinden yetenekli resim sanatçılarını şehrimizde ağırlıyoruz. Bizim için eser üretiyor ve Süleymanpaşa’nın sanat birikimine katkı sağlamalarına zemin hazırlıyoruz. Aynı zamanda bu çalıştaylar, kentimizin tanıtımı, sanat çevrelerinde saygın bir yer edinme anlamında da büyük katkı sağlıyor. Süleymanpaşa’yı sanat kenti yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Her zaman olduğu gibi, yine çocuklarımızı bu çalıştaya dâhil ediyoruz. Çocuklarımız bir sanat eserinin üretim sürecini başından sonuna kadar izleyerek ve sanatçılarımızın rehberliğinde kendi resimlerini yaparak deneyimleyecekler. Onların arasından bizi temsil edecek başarılı sanatçılar çıkmasını arzuluyoruz. Tüm sanatseverleri çalıştayımızı ziyaret etmeye ve sanatçılarımızla bir arada olmaya davet ediyorum,” diye konuştu.

ÇALIŞTAYA KİMLER KATILACAK?

5. Bisanthe Uluslararası Plastik Sanatlar Çalıştayı’na katılacak sanatçıların isimleri şu şekilde:

Elke Mischling (Avusturya), Maja Subic (Slovenya), Natalia Kobzeva (Rusya), Saad Nazih (Fas), Suzzle İbrahim (Malezya), Taher Abdelazeem (Mısır)

Türkiye:

Devrim Erbil (Onur Konuğu), Ergin İnan (Onur Konuğu), Mahir Güven (Onur Konuğu), Betül Demir Karakaya, Cemalettin Yıldız, Denizhan Özer, Ekrem Şerif Egeli. Erhan Lanpir, Funda İyce Tuncel, Hakan Esmer, Hande Ünver, Mehmet Yıldırım, Metin Kılıç, Necati Seydi Ferahoğlu, Neslihan Kıyar, Nevres Akın, Özgür Eryılmaz, Pelin Özgöçen, Pınar Kanber, Raşit Altun, Selçuk Yılmaz, Serdar Leblebici, Zehra Başaran, Zeynep Bingöl Çiftçi (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top