ADD MALKARA ŞUBESİ’NİN “13’ÜNCÜ OLAN GENEL KURUL TOPLANTISI” YAPILDI

130 okunma

Atatürkçü Düşünce Derneği Malkara Şubesi, 13’üncü Olağan Genel Kurul Toplantısı için bir araya geldi.

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ADD Malkara Şubesi Başkanı Lerzan Baykal, Başkan Yardımcısı İsmail Yanık, Yönetim Kurulu Üyeleri, Dernek Üyeleri, Türk Kadınlar Birliği Malkara Şubesi Başkanı Belma Özsoy, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ve basın mensupları katıldı.

OLAĞAN GENEL KURUL, ATATÜK’ÜN ANISINA HAZIRLANAN SLÂYT GÖSTERİMİ İLE BAŞLADI

Olağan Genel Kurul Toplantısı, emekli öğretmen Halil Yılmazgüç’ün hazırlamış olduğu slâyt gösterimi ile başladı. Slâyt gösteriminde dünya liderlerinin Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki görüşleri ve Mustafa Kemal Atatürk’ün sözleri yer aldı. Slâyt gösteriminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile toplantıya devam edildi.

ADD Malkara Şubesi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ilk önce Divan Kurulu belirlendi. Oy çoğunluğuyla Divan Kuruluna; Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, CHP İlçe Başkanı Hülya Ertan ve Güzin Çalışkan seçildi.

DİVAN KURULUNUN BELİRLENMESİNİN ARDINDAN GÜNDEM MADDELERİNE GEÇİLDİ

Divan Kurulunun belirlenmesinin ardından gündem maddelerine geçildi.  ADD Malkara Şubesi’nin 13’üncü Olağan Genel Kurulunun gündem maddelerinde şu konular yer aldı:

“Yoklama ve Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Divan Kurulunun Belirlenmesi, Yönetim Kurulu Raporunun Okunması ve İbrası, Deneyim Kurulu Raporunun Okunması ve İbrası, 2017-2018 Bilanço ve Gelir Tablolarının Okunması ve İbrası, 2019 Tahmini Bütçenin Okunması ve Kabulü, Yönetim Kurulu-Denetim Kurulu-Disiplin Kurulu ve Ankara Delegelerinin Seçimi, Dilek ve Temenniler ve Kapanış.”

MEVCUT BAŞKAN LERZAN BAYKAL, YAPILAN SEÇİM SONRASINDA YENİDEN ADD MALKARA ŞUBESİ BAŞKANI OLDU

213’üncü Olağan Genel Kurul, gündem maddelerinin tek tek ele alınmasının ardından yapılacak olan seçim ile devam etti.

Mevcut Başkan Lerzan Baykal, yapılan seçim sonrasında yeniden ADD Malkara Şubesi Başkanı oldu. Seçim sonrasında belirlenen isimler şöyle:

*Yönetim Kurulu Üyeleri: “Lerzan Baykal, İsmail Yanık, Rukiye Batmaz, Semra Durmaz, Yüksel Bora, Hatice Kaya ve Nuran Gürgen”
*Yönetim Kurlu Yedek Üyeleri: “Leman Gürtunca, Selda Köroğlu, Emine Ayhan, Ayla Türgen ve Aysel Özcan”
*Denetleme Kurulu Üyeleri: “Ayşen Erbay, Ali Kemal Önder ve Güzin Çalışkan”
*Disiplin Kurlu Üyeleri: “Mümin Deveci, Neslihan Kökten ve Nurcan Avcı”
*Ankara Delegeleri: “Yüksel Bora, Nazmi Baykal ve İsmail Yanık”

ADD Malkara Şubesi 13’üncü Olağan Genel Kurulu, gündem maddelerinin görüşülmesinin ve yapılan seçimin ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

,

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top