ALLIIŞIK İLE DEVECİ ORMANI AZ DAHA KÜL OLACAKTI

321 okunma

“Malkara Orman İşletmesi Müdürlüğü ekiplerinin yangına kısa sürede müdahale etmesi ve kısa sürede kontrol altına almasıyla olası bir facianın önüne geçildi.”

Malkara İlçesi'nde Nedeni henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı Allıışık ile Deveci Mahalleleri arasındaki bölgede çıkan anız yangınında olası bir facianın önüne geçildi. 

 Allıışık ile Deveci Mahalleleri mevkiinde ormanlık alanın yakın bir bölgesinde henüz belirlenemeyen nedenle anız yangını çıktı. Alevleri gören vatandaşların haber vermesi üzerine bölgeye  Malkara Orman İşletmesi Müdürlüğü'ne ait çok sayıda arasöz sevk edildi. Ekipler yangına müdahale ederken, alevler rüzgârın da etkisiyle büyümesi üzerine takviye olarak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'ne ait itfaiye araçları da sevk edildi. Yaklaşık 2 saat süren çalışma sonunda anız yangını Ormana sıçramadan kontrol altına alındı. Alevlerin Allıışık ile Deveci Mahalleleri mevkiindeki ormanlık alana ulaşmadan söndürülmesi mahalle sakinlerini sevindirdi. İlçe Jandarma Komutanlığı, yangınla ilgili soruşturmasını sürdürüyor. (Murat Yayın)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top