AMMAN DİKKAT… MALKARA – TEKİRDAĞ KARAYOLU FELÇ OLDU, ULAŞIM GÜÇLÜKLE SAĞLANIYOR

1107 okunma

Trakya Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girdi. Balkanlar üzerinden gelen kar, soğuk hava ve şiddetli fırtına Trakya'yı etkisi altına aldı. Malkara ve çevresinde hava sıcaklığı sıfırın altında 5 dereceye kadar düştü. Kar kalınlığı yüksek kesimlerde yaklaşık 10 santime kadar ulaştı.

“KARAYOLUNDA ULAŞIM GÜÇLÜKLE SAĞLANIYOR”

Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Malkara ilçesinde, kar akşam saatlerinde etkisini artırdı. Malkara ile Tekirdağ arasındaki karayolunda bazı kamyon ve TIR'ların yoldan çıkıp kayması üzerine karayolu zaman zaman ulaşıma kapandı. Ulaşımın güçlükle sağlandığı karayolunda, karayolları ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışmalarında bulunuyor. Yolda kalan araçları çekme çalışmaları da devam ederken, trafik polisleri ve Jandarma ekipleri kar lastiği ve zincir kontrolünde bulundu. Kar lastiği ve zinciri bulunmayan araçların geçişlerine izin verilmedi.

“ÇOK SAYIDA YARALAMALI VE MADDİ HASARLI TRAFİK KAZASI OLDU”
Kar yağışı beraberinde Tekirdağ – Malkara karayolu ve çevresinde kazaları da getirdi. Çok sayıda yaralamalı ve Maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

“DENETİMLER ARTTIRILDI”
Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Malkara Bölge Trafik ve Denetleme İstasyon Amirliği ekipleri olası kazalara karşı denetimlerini artırdı.

“MALKARA BELEDİYESİ TAKDİR TOPLADI”

Malkara Belediyesi ekipleri kar yağışının başlamasıyla birlikte hazır olarak bekleyen araçları ve personelleri ile birlikte olumsuzlukların önüne geçebilmek için acil müdahalelerde bulundu ve çok sayıda uzun ve geniş araç olmak üzere birçok yolda kalan aracı Malkara Belediyesi ekipleri belediyeye ait iş makineleriyle kurtararak yardımcı oldu. Araç sahipler ise Malkara belediyesine ve personeline yardımcı olmalarından dolayı teşekkür etti.

“ACİL DURUMLAR İÇİN AFET VE KRİZ MASASI KURULDU”

Kar yağışına karşı olumsuzlukların önüne geçebilmek için belediye ekiplerinin 24 saat üzerinden görev başında olduğunu belirten Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Kar yağışından olumsuz etkilenen vatandaşlarımız 444 59 42 no'lu telefondan bize ulaşabilirler. Nöbetçi arkadaşlarımız 24 saat görev başında olduğunu belirterek çalışmaların hızla devam ettiğini belirtti. (Murat YAYIN)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top