AMMAN DİKKAT! PROFESYONEL HIRSIZLAR MALKARA’DA

1847 okunma

AMMAN DİKKAT! PROFESYONEL HIRSIZLAR MALKARA’DA

 MURAT YAYIN – ÖZEL HABER, Malkara İlçesi'nde kırdıkları kapıdan minibüsle içeriye giren 4 kişi, girdikleri inşaat malzemeleri satan iş yerinin güvenlik kameralarının yönünü değiştirerek yaklaşık 20 bin liralık çatı ve inşaat malzemesi çaldı. Ancak hırsızlık anları, şüphelilerin fark edemediği iş yerinin başka güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. 

Olay, saat 04.00 sıralarında Malkara Hacıevhat Mahallesi Hayrabolu yolu üzeri Çevre yolu caddesi üzerinde bir inşaat malzemeleri satan iş yerinde meydana geldi.

 Oğuz ve Onur Hançer kardeşler kendilerine ait Çevre yolu caddesi üzerindeki işyerini saat 23.30 sıralarında kapatarak evine gitti. Saat 04.00 sıralarında iş yerinin önüne gelen bir minibüs ve bir otomobil ile kimliği belirsiz ikisi otomobilde beklerken 4 kişi, demir kapının kilitlerini kırarak plakası üzerinden çıkartılmış bir minibüs ile iş yerine girdi.

 “HIRSIZLIK ANI SANİYE SANİYE KAMERADA”

İlk olarak bir kişi iş yerinin girişindeki 4 adet güvenlik kameralarını elindeki sopayla yönlerini değiştirdi. Hırsızlar, diğer kameralardan habersiz içeri girdikleri minibüse çatı ve çok sayıda inşaat malzemelerini doldurup dışarda gözcülük yapan otomobil ve içeriye girdikleri minibüs ile kaçtı. Hırsızlık amacıyla iş yerine girenlerin hırsızlık anları, fark edemedikleri diğer güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

 “DİĞER KAMERALARI FARK ETMEDİLER”

Hırsızlık olayı, sabah işe gelen şirket sahipleri Onur ve Oğuz Hançer kardeşler tarafından fark edilmesiyle olay polise bildirildi. İş yerine gelen polis ekipleri işyerindeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Olay yeri inceleme ekiplerince alınan parmak izleri sonrasında iş yerinden yaklaşık 20 bin lira değerinde malzeme çalındığını belirledi. Girişi gören güvenlik kamerasının yönünü değiştiren hırsızların işyerinin diğer köşelerinde olan kameraları fark edemedikleri tespit edildi. 

'ADAMLAR PROFESYÖNEL ÇALIŞMIŞ' 
İşyerini gece 23.30 sıralarında kapatarak evlerine gittiklerini ifade eden işyeri sahipleri Onur ve Oğuz Hançer Kardeşler, hırsızların kısa sürede yakalanmalarını istediklerini söyleyerek şöyle konuştular: "Biz gece saat:23.30 sıralarına kadar buralardaydık ve gece 12 gibi kapadık evimize gittik. Ama bizi takip eden birileri varmış demek ki. Biz eve girdik onlar etrafı kesip işyerine girmişler. Sabah iş yerine geldiğimizde hırsızlık olayını fark ettik ve hemen durumu polise bildirdik. İş yeri kamera kayıtlarını incelemeye aldık. Adamlar profesyonel şekilde çalışmış. İçeriye girdikleri gibi kameranın birini ters çevirmişler kendi iş yerleri gibi çalışmışlar. yaklaşık yarım saat işyerinde kalmışlar. Allah belalarını versin onların. Ama diğer güvenlik kameralarının farkına varmamışlar. Üzgünüz, mağdur durumdayız. Yaklaşık zararımız 20 bin lira civarında. Hırsızların bir an önce yakalanmasını istiyoruz." Dediler. 

Güvenlik kamerası kayıtlarının yanı sıra iş yerinde parmak izi incelemede yapan polis ekipleri, hırsızlıkla ilgili başlattıkları soruşturmayı sürdürüyor. (Murat Yayın)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top