ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ UYGULAMA CAMİSİNİN TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

149 okunma

Vali Mehmet Ceylan’ın katılımıyla Süleymanpaşa İlçemizin, Gündoğdu Mahallesinde yapılacak olan uygulama camisinin temel atma töreni gerçekleşti.

  Temel atma töreni, Üftade Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ferhat Varlık ve İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan tarafından yapılan konuşmalarla başladı. 

 Törende konuşan Vali Mehmet Ceylan “Temelini attığımız camimizden hem mahalle halkımız hem de İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğrencilerimiz faydalanacak. Öğrencilerimiz burada hem tatbikat hem de kıraat yapma imkânı bulacaklar. Öğrencilerimizden derslerine iyi çalışmalarını üzerlerine düşen görevleri en iyi şekilde icra etmelerini öğretmenlerini ve ailelerini dinlemelerini buralarda almış oldukları eğitimi bundan sonraki yaşamlarında en iyi şekilde kullanarak hayırlı işlerde hayırlı vazifelerde bulunmalarını diliyorum.” dedi.

 Daha sonra Tekirdağ Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrenci Furkan Yılmaz temeli atılan caminin temsili olarak ilk ezanını okudu.

 Vali Ceylan ve protokol üyeleri tarafından dualar eşliğinde butona basılarak Uygulama Camii’nin temeli atıldı. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top