ANNE VE ANNE ADAYLARI MALKARA DEVLET HASTANESİNDE AÇILAN STANDA MUTLAKA GİDİN

485 okunma

Malkara Devlet Hastanesi Başhekimliği tarafından anne sütü konusunda farkındalığı artırmak, anne sütünün önemini belirtmek için Malkara Devlet Hastanesi Çocuk Polikliniği önünde stant açıldı. 1 – 7 Ekim tarihleri arasında mesai saatleri içinde 1 hafta boyunca açık kalacak stantta anne ve anne adaylarına bilgilendirme yapılıyor.

Açılan standa anne sütü hakkında bilgiler veren Malkara Devlet Hastanesi Doğum servisi çalışanlarından Sorumlu Ebe Fatma Gürses, Aysel Taşkın, Şenay Topal, Neşe Bayman, Gülümser Doğan, Rukiye Karakaya, Fatma Ümit, Reyhan Uzun ve Hilal Ay tarafından anne ve anne adaylarına anne sütünün önemi, emzirmenin anneye ve bebeğe faydaları, çocuk gelişiminde anne sütünün rolü, annenin hamilelik ve doğum sonrası beslenmesi, Emzirme, Biberon ve emzik ’in sakıncaları v.b. birçok konuda katılımcılar bilgilendiriliyor.

‘TÜM ANNE VE ANNE ADAYLARINI STANDIMIZA BEKLİYORUZ’

“Emzirme Haftası” dolayısıyla farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Malkara Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Onur Durgun, “1 – 7 Ekim Emzirme haftası nedeniyle hastanemizde anne, anne adayları ve bebek sağlığı hakkında bilgilendirmelerde bulunuyoruz. Yaptığımız bilgilendirmede emzirmenin önemi, faydaları, anne sütünün bebeğin gelişimindeki rolü ile birçok konuyu ele alıyoruz. Standımız bu hafta boyunca hastanemizin içerisinde açık kalacak. Tüm anne ve anne adaylarını standımıza bekliyoruz.” Dedi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top