APİTERAPİ ARI ÜRÜNLERİ İLE GELEN SAĞLIK KONFERANSI DÜZENLENDİ

196 okunma

Tarım ve hayvancılığa verdiği desteklerle kırsal bölgelerin kalkınmasına katkı sağlayan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki arıcılık çalışmalarına destek olmak amacıyla Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu'nun konuşmacı olarak katıldığı "Apiterapi Arı Ürünleri İle Gelen Sağlık" konulu konferans düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Namık Kemal Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansta, "Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Ökten, Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, TESKİ Yönetim Kurulu Üyesi Dr. İbrahim İçöz ve davetliler yer aldı.

"HER ALANDA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Konferansta bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ'daki kovan sayısını 50 bin olduğunu biliyoruz. Bizim hedefimiz de bunu bir 50 bin daha artırmaktır. Ama ilk etapta bu kadar büyük çaplı kovan yapacak bir işletme bulamadık. Bugün itibariyle il genelinde 13 bin küsur kovan dağıtmış bulunuyoruz. 4 bin adet daha kovan dağıtımı yapacağız. İhtiyaçlar doğrultusunda tarım ve hayvancılık alanında yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Hocamıza gerçekten çok teşekkür ediyoruz. Ne zaman çağırdıysak, eğitimlerimize katılım sağladı. Bize değerli bilgiler verdi saygıdeğer hocamız. Tekirdağ genelinde her alanda yatırımlarımız devam ediyor. Yeni kurulmuş bir belediye olarak, 11 ilçemizde TESKİ ile birlikte toplamda 1,5 milyarın üzerinde yatırım gerçekleştirdik. Çalışmalarımız ihtiyaçlar doğrultusunda devam ediyor. Tekirdağ'ı daha güzel ve daha yaşanılabilir bir kent haline getirene dek çalışmalarımız sürecektir. Konferansın da kentimizin tarım ve hayvancılığı için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Başkan Kadir Albayrak'ın konuşmasının ardından Prof. Dr. Muhsin Doğaroğlu, Apiterapi Arı Ürünleri İle Gelen Sağlık konusunda katılımcılara kapsamlı bilgiler verdi. Apiterapi Arı Ürünleri İle Gelen Sağlık konferansının ikincisi, 14 Nisan Pazar günü de Çorlu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Salonunda düzenlenecek. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top