AŞIK VEYSEL SÜLEYMANPAŞALI SANATSEVERLERLE BULUŞTU

195 okunma

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Değirmenaltı Mahallesi’nde açılan Bisanthe Tasarım ve Sanat Galerisi, üçüncü sergisine ev sahipliği yapıyor. Unutulmaz türküleri ile hafızalarımıza kazınan büyük halk ozanımız Aşık Veysel temalı eserlerden oluşan Aşık’ın Aşkı isimli resim sergisi, düzenlenen kokteylle açıldı.

AÇILIŞ KOKTEYLİNE SANATSEVERLER İLGİ GÖSTERDİ

Ressam Funda İyce Tuncel’e ait eserlerin sergilendiği Aşık’ın Aşkı sergisi, Süleymanpaşalı sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Kokteyle, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ve Sanatçı Funda İyce Tuncel’in yanı sıra Aşık Veysel’in torunu ve Aşık Veysel Kültür Derneği Başkanı Gündüz Şatıroğlu da onur konuğu olarak katıldı. Ayrıca Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcıları Gülferah Güral ve Mehmet Hilmi İşsever, Bisanthe Plastik Sanatlar Çalıştayı’nın küratörü Hakan Esmer, Süleyman Paşa Heykeli’nin heykeltıraşı Selçuk Yılmaz, çok sayıda sanatsever ve üniversite öğrencisi de açılış kokteylinde yer aldı.

EŞKİNAT: “AŞIK VEYSEL SÜLEYMANPAŞA’DA YAŞAYACAK”

Serginin açılış konuşmasını yapan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bisanthe Tasarım ve Sanat Galerisi, üçüncü sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçımız Funda Hanım, Aşık Veysel temalı bir sergi ile bizlerle. Bugün aramızda büyük usta Aşık Veysel’in torunu Gündüz Hanım da bulunuyor. Kendisi Tekirdağ’a artık daha sık gelecek. Kalp kalbe karşıymış. Bizim farklı konsepte sahip bir Aşık Veysel Parkı projemiz var. Vatandaşlarımız bu parkta bulunan banklara oturduklarında onları Aşık Veysel’in türküleri karşılayacak. Bu parkla büyük ozanımız Süleymanpaşa’da yaşayacak. Aşık Veysel, bir ay boyunca sanatseverler için Süleymanpaşa’da olacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,” açıklamasında bulundu.

Eşkinat, sözlerini şöyle tamamladı: “Ayrıca bugün bizim için önemli olan bir başka olay da Süleyman Paşa heykelinin kaidesine yerleştirilmesi oldu. Heykel sanatçısı Selçuk Yılmaz, bizim için değerli bir isim. Kendisine de huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

FUNDA İYCE TUNCEL VE GÜNDÜZ ŞATIROĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Eşkinat’ın ardından konuşan Funda İyce Tuncel, Süleymanpaşa’da olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Aşık Veysel Kültür Derneği ile önemli projelerde işbirliği yaptıklarını ifade eden Tuncel, bu serginin de aynı işbirliğinin ürünü olduğunu söyledi.

Gündüz Şatıroğlu, Aşık Veysel gibi bir değerin gelecek kuşaklara aktarılabilmesi için çalıştıklarını vurgulayarak, Tekirdağ’a gelmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Şatıroğlu, sergi ve park projesi için Başkan Eşkinat’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından katılımcılar eserleri birlikte inceledi.

Aşık’ın Aşkı sergisi, bir ay boyunca Bisanthe Tasarım ve Sanat Galerisi’nde ziyarete açık olacak. (Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top