ATATÜRK BÜSTÜNE ÇİRKİN SALDIRI

393 okunma

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde kullanılmayan öğretmenevi bahçesinde bulunan Atatürk büstü, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından gözleri kırmızı boya ile boyanarak tahrip edildi.

Şarköy'ün Cumhuriyet Mahallesi'nde 150 kapasiteli öğretmenevi, 2013 yılında zarar ettiği gerekçesiyle kapatıldı. O tarihten bu yana atıl durumda bulunan binanın bahçesinde bulunan Atatürk büstü, henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğradı. Atatürk'ün gözleri kırmızı renge boyanarak tahrip edildi, kaidede bulunan Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik, Laiklik, Devletçilik ve İnkılapçılığı simgeleyen kitapçıklar ise kırıldı.

Şarköy Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili soruşturma başlattı.

 “BÜSTÜ, ŞARKÖY BELEDİYESİ ONARDI”

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde kullanılmayan öğretmenevi bahçesinde tahrip edilen Atatürk büstü, Şarköy Belediye Başkanlığı tarafından onarıldı. Şarköy Belediye başkanı Süleyman Altınok, çirkin saldırıyı kınadığını ifade ederek, "Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün büstü yapılan çirkin saldırı bizleri üzmüştür, olayı duyar duymaz. Şarköy Belediyemiz çalışanları tarafından Atamızın büstü yaldızlı boyayla boyanarak gereği yapılmıştır. Bu çirkin olayın yapan kişilerin maksadı ve  amaçlarının ne olduğu bilinmemekte olup Türkiye cumhuriyeti değerlerine saldırmakla ellerine ne geçtiğini anlamış değiliz” dedi.(Haber Merkezi)

 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top