ATATÜRK ORTAOKULU 3 AYRI KATEGORİDE İLÇE BİRİNCİSİ OLDU

226 okunma

Malkara’da düzenlenen “İlçe Birinciliği Spor Müsabakaları”nda Atatürk Ortaokulu 3 ayrı kategoride ilçe birincisi oldu.

Atatürk Ortaokulu, Malkara 14 Kasım Stadyumu’nda düzenlenen turnuvanın; “Yıldız Kızlar Futsal”, “Yıldız Kızlar Hentbol” ve “Yıldız Erkekler Basketbol” kategorilerinde şampiyonluğa ulaştı.

İLK YARI 1-0 ATATÜRK ORTAOKULU’NUN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

“Yıldız Kızlar Futsal” kategorisini son gününde Atatürk Ortaokulu ve Orhan Öztrak Ortaokulu karşı karşıya geldi. Atatürk Ortaokulu şampiyonluk için sahaya çıktı. Maça Atatürk Ortaokulu başladı. Maçın ilk yarısında her iki takımda oyuna hâkimdi. Dakika 6’da Atatürk Ortaokulu aradığı golü buldu ve 1-0 öne geçti. Çekişmeli geçen ilk yarıda başka gol olmadı. İlk yarı 1-0 Atatürk Ortaokulu’nun üstünlüğü ile tamamlandı.

MAÇI 5-1 KAZANAN ATATÜRK ORTAOKULU ŞAMPİYONLUĞUNU İLAN ETTİ

Maçın ikinci yarısında Orhan Öztrak Ortaokulu taktiksel anlamda oyunda daha ön plana çıktı. Fakat Orhan Öztrak Ortaokulu bir türlü aradığı golü bulamadı. Maçın 16. dakikasında Atatürk Ortaokulu kontra atak sonrası skoru 2-0 a getirdi. Bu golün ardından 17. dakikada Orhan Öztrak Ortaokulu oyuncusu kendi ceza sahasından aldığı topu rakip ceza sahasına kadar götürerek beklenen golü attı ve maçta durum 2-1 oldu. Orhan Öztrak Ortaokulu her ne kadar yapılan ataklara karşı dirense de Atatürk Ortaokulu tecrübesi ile oyundaki üstünlüğü ele aldı. Maçın 21. dakikasında Atatürk Ortaokulu Skoru 3-1 yaptı. Maçın sonlarına doğru Atatürk Ortaokulu 23. dakikada ve 26. dakikada birer gol daha atarak maçı 5-1 kazandı.

MAÇIN İLK YARISI 2-0 KOZYÖRÜK ORTAOKULU’NUN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE TAMAMLANDI

“Yıldız Kızlar Futsal” kategorisini son maçı Kozyörük Ortaokulu ve Şehit Selim Vural Ortaokulu arasındaydı. Maça başlayan taraf Kozyörük Ortaokulu oldu. Maça hızlı başlayan Kozyörük Ortaokulu 4. dakikada penaltı kazandı fakat top penaltı atışı sonrası az farkla dışarı çıktı. Kozyörük Ortaokulu maç içerisinde rakip kalede birçok kes tehlikeli pozisyona girdi. Şehit Selim Vural Ortaokulu’nun kalecisi başarılı bir performans göstererek kalesini gole kapattı. Maçın 14. dakikasında Kozyörük Ortaokulu aradığı golü buldu ve 1-0 öne geçti. Aynı dakika içinde Kozyörük Ortaokulu bir gol daha attı. Maçın ilk yarısı 2-0 Kozyörük Ortaokulu’nun üstünlüğü ile tamamlandı.

KOZYÖRÜK ORTAOKULU MAÇI 6-0 KAZANDI

Maçın ikinci yarısının hemen başında 16. dakikada Kozyörük Ortaokulu erken bir gol bularak skoru 3-0 yaptı. Bu golden kısa bir süre sonra 17. dakikada Kozyörük Ortaokulu durumu 4-0’a getirdi. Maçın sonlarına gelindiğinde 25. dakikada ve 29. dakikada birer gol daha atan Kozyörük Ortaokulu maçı 6-0 kazandı.

İlçe Spor Müsabakalarında; “Yıldız Kızlar Futsal”, “Yıldız Kızlar Hentbol” ve “Yıldız Erkekler Basketbol” müsabakaları sona erdi. Atatürk Ortaokulu; Kızlar Futsal”, “Yıldız Kızlar Hentbol” ve “Yıldız Erkekler Basketbol” kategorilerinde şampiyon oldu. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top