ATATÜRK ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN “TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI”

141 okunma

Malkara Atatürk Ortaokulu öğrencileri “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” düzenlendi.

“TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı” kapsamında Atatürk Ortaokulu öğrencileri birbirinden farklı ve başarılı projelere imza attı.

“HAYATTA EN HAKİKİ MÜRŞİT, İLİMDİR”

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bilme verdiği önem ve değer Atatürk’ün şu sözleriyle genç kuşaklara aktarıldı: “Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir.” (Mustafa Kemal Atatürk)

Düzenlenen bilim fuarına; İlçe Kaymakamı Erkan Karahan,  Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk, Atatürk Ortaokulu Müdürü Kemal Kartal, Proje Yürütücüsü Fen Bilgisi Öğretmeni Okan Aytaç, projelerde danışmanlık yapan okul öğretmenleri, ilçe okul müdürleri, proje sahibi öğrenciler, okul öğrencileri vebasın mensupları katıldı.

AÇILIŞ KURDELESİ ALKIŞLAR EŞLİĞİNDE KESİLDİ

“TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı”nın açılış kurdelesini; Kaymakam Erkan Karahan, İlçe Jandarma Komutanı J.Bnb. Murat Kızıltan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, AK Parti İlçe Başkanı Gökhan Şentürk ve Okul Müdürü Kemal Kartal kesti.

Kurdele kesiminin ardından sergilenen projeler katılımcılar tarafından tek tek inceledi ve öğrencilerden bilgiler alındı.

Bilim fuarı hakkında bilgilendirmede bulunan Okul Müdürü Kemal Kartal şunları ifade etti:

“FUARDAKİ PROJELER 15 ÖĞRETMENİN DANIŞMANLIĞINDA, 58 ÖĞRENCİ TARAFINDAN HAZIRLANDI”

“Malkara Atatürk Ortaokulu olarak 22 projenin sunulduğu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını hep birlikte yapmış bulunmaktayız. Fuardaki projeler 15 öğretmenin danışmanlığında, 58 öğrenci tarafından hazırlandı.

“AMACIMIZ; ÖĞRENCİLERE YAPARAK YAŞAYARAK ÖĞRENME FIRSATINI SUNMAK”

Bilim Fuarını düzenleme amacımız; öğrencilere yaparak, yaşayarak öğrenme fırsatını sunmak. Öğrencimiz bir problemin çözümünü veya sorunun cevabını araştırarak, deney yaparak, proje yaparak keşfediyor. Bu süreç sonunda ise problem çözmeyi ve daha önemlisi nasıl öğrenmesi gerektiğini öğreniyor.

“FUARIMIZA KATILARAK ÖĞRENCİLERİMİZ DESTEKLEYEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Biz de öğretmenleri olarak öğrencilerimizin tasarladıkları projelerde bu kazanımları elde etmelerini hedefledik ve bu konuda onlara rehberlik ettik. Fuarımıza katılarak öğrencilerimiz destekleyen herkese teşekkür ederiz.”

Malkara Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından düzenlenen “TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı yapılan açıklamaların ve çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top