AYNUR ÇEŞMELİLER, “TEKİRDAĞ İL KADIN GİRİŞİMCİLER İCRA KOMİTESİ BAŞKANI” OLDU

94 okunma

Türkiye’de girişimciliğin özendirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük edilmesi amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Türkiye’nin en büyük girişimci ağı olarak ülke genelinde oluşturulan kadın ve genç girişimciler kurullarının icra komitesi başkanlık seçimleri Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapıldı.

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde il ve ilçe oda-borsa tarafından belirlenmiş il kurulu üyeleri arasından Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanlığı’na Malkaralı kadın girişimci ve aynı zamanda Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Yardımcısı Aynur Çeşmeliler oldu. Başkan Yardımcılığına ise Tekirdağ TSO’dan Burcu Ergene, Çerkezköy TSO’dan Melek Yeşil Sarıtaş ve Çorlu TSO’dan Nihal İşbilen seçildi.

“TEKİRDAĞ TSO BAŞKANI VE TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ CENGİZ GÜNAY’A VE MALKARA TSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÜMRAN BİLGİN’E DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

TOBB Tekirdağ Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aynur Çeşmeliler yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Başta Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay’a ve Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ümran Bilgin’e desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kadın girişimcilerimiz arasından icra kuruluna seçilen arkadaşlarımı tebrik ediyor, birlikte çalışacak olmamızdan heyecan duyduğumu ifade etmek istiyorum. Kadın girişimciler olarak kadının iş dünyasındaki sorumluluk ve görevlerinde farkındalık oluşturmayı, yöneten ve yönetişim içerisinde olan kadın müteşebbisleri iş dünyasına kazandırmayı hedeflerimiz olarak görmekteyiz. Bu vesile ile başta ilimizde olmak üzere kadın girişimcilerimize, icra kurulunda yer alan icra kurulu üyelerimize seçimin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

“BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

İcra Kurulu Başkanı Aynur Çeşmeliler konuşmasına şöyle devam etti:

“Girişimciliğin özendirilmesi başta olmak üzere çeşitli sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetlerde birlik ve beraberlik içinde güzel işlere imza atacağız. İcra Komitesinde yer alan kadın girişimcilere teşekkür ediyorum.”

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay seçim sonrası yapmış olduğu konuşmasında şunları ifade etti:

“TOPLUMA BİR ŞEYLER VEREBİLMEK İÇİN BİR ARADAYIZ. BURADA BİRBİRİMİZE DESTEK OLABİLMEMİZ ÇOK ÖNEMLİ”

“Kadın Girişimciler Kurulu seçimlerimizin öncelikle camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Diğer yandan kuruluşundan bu yana Tekirdağ İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Beste Emre Güngör ve eski dönem üyelerimize de yapmış oldukları çalışmalar adına sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi yeni dönemde de güzel çalışmalara ve projelere imza atacağınıza yürekten inanıyorum. Kurulumuz, topluma faydalı olabilmek için emek harcayan insanların bir araya geldiği bir çatı sivil toplum örgütü. Topluma bir şeyler verebilmek için bir aradayız. Burada birbirimize destek olabilmemiz çok önemli. Öznemiz kadın ama hitap ettiğimiz kesim çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine tüm toplumu kapsıyor.”

Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, yapmış olduğu konuşmasını şu cümlelerle tamamladı:

“KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYOR VE ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLİYORUM”

“Yeni başkanımızla komite üyelerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Girişimcilik ruhunu mümkün olduğu kadar yaygınlaştırmamız, kadın ve genç girişimcilerimizin ticari hayatta daha fazla yer almasını sağlamamız gerekiyor. Görev yapacak arkadaşlarımız ilimizde kadın ve gençler arasında girişimciliğin gelişmesine öncülük ederek, yol gösterecek ve rol-model olacaklar. Bu hususta Tekirdağ oda/borsa başkanları olarak sizleri her zaman sizleri destekliyor olacağız. Kadın girişimcilerimizi canı gönülden tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.”

Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanlık Seçimi, yapılan konuşmalar sonrasında çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top