BABESKİ'DE POLİSTEN ÇİFTÇİLERE, 'KENEVİR' SEMİNERİ

224 okunma

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Babaeski İlçe Emniyet Müdürlüğü iş birliğince, çiftçilere yönelik esrarın ham maddesi olan kenevir bitkisi konusunda seminer verildi. Kaymakam Hakan Özarslan, "Ben inanıyorum ki, Babaeski ilçesinde görev yaptığımız süre içerisinde kendiliğinden yetişen bu Hint keneviri bitkisini bitireceğiz" dedi.

Babaeski Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminere, Kaymakam Hakan Özarslan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Hatip, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Gümüşoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili İsmail Küçük, Ziraat Odası Başkan Vekili Arif Okumuş, köy ve mahalle muhtarları ile çiftçiler katıldı. 

Sinevizyon eşliğinde yaklaşık 1 saat süren seminer, Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Başpolis Memuru Ahmet Serdar Tarhan tarafından verildi. Kaymakam Özarslan, seminerin ardından yaptığı konuşmadaşöyle dedi:

"Uyuşturucunun terörden farkı yok, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanlarımız sürekli vatandaşları uyarıyorlar. Ne diyorlar? PKK, PYD, KCK, YPG ve DEAŞ ne ise uyuşturucu satan da, üreten de bizim için aynıdır. Çünkü gençlerimiz, sizlerin çocukları da ortaokula, liseye, aniversiteye gidiyor. İster misiniz böyle bir bela ile karşılaşsınlar? O nedenle bizler hepimiz bugün, kaymakamlık, emniyet, jandarma, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü sizler için buradayız. Çocuklarımız için buradayız. Ben birçok yerde çalıştım ama ilk defa kendiliğinden yetişen kenevir bitkisini duydum ve burada yaşayacağız. Bunu Babaeski de sizlerin yardımları ile de inşallah bitirelim, Pınarhisar'da bitmiş. Nasıl bitmiş? Pınarhisar'da bitiyorsa, Babaeski de de biter. Yani Diyarbakır'dan sonra ikinci sıradaymışız. O nedenle bu uyuşturucu ile mücadelede sizlerin çok büyük desteğine ihtiyaç var. Yoksa bu kendiliğinden yetişen kenevir bitkisini Babaeski'de bitiremeyiz. Tarlanızda gördüğünüz zaman önce kendiniz mücadele edin, yapamadığınız zaman ise 155 emniyeti, 156 jandarmayı arayın, ortaklaşa hareket edin arkadaşlarımız her zaman sizlere yardımcı olacaklardır. Ben inanıyorum ki, Babaeski ilçesinde görev yaptığımız süre içerisinde kendiliğinden yetişen bu Hint keneviri bitkisini bitireceğiz" dedi.(Haber Merkezi)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top