BAKANLIKTAN TEKİRDAĞ DSYB BAŞKANI DURGUN’A ZİYARET

139 okunma

Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Ceylan ve Islah ve Geliştirme Dairesi Başkanı Adem Bölükbaşı, Tekirdağ Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği merkezine ziyarette bulundular.

Birlik Başkanı Ergin Durgun yaptığı açıklamada birlik faaliyetleri, hayvancılığın bölgemizdeki ve ülkemizdeki durumu ve yaşanan sıkıntılar hakkında değerlendirmelerde bulunulduğunu söyledi. Yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Genel müdür yardımcısı, daire başkanı, bakanlıktan gelen heyet, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği temsilcisi, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli, İstanbul ve Çanakkale illerinden gelen tarım il müdürlüğü personeli ve yetiştiricilerin katılımıyla Tekirdağ tarım il müdürlüğünde Sığırlarda Döl Verimliliğini Artırma Çalışmaları konulu toplantı düzenlendi. Birlik başkanı Ergin Durgun faydalı bir toplantı olduğunu ve bölge hayvancılığına hayırlı olmasını diledi.  Daha sonra Bakanlıktan gelen heyet ve tarım il müdürlüğü personeliyle birlikte Marmara Ereğlisi ve Malkara ilçesindeki Damızlık Birliği Üyesi olan bazı işletmelere ziyarette bulundular. Tekirdağ DSYB Başkanı Ergin Durgun, Türkiye genelinde düzenlenecek olan bu toplantıların ilkine Tekirdağ olarak ev sahibi olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi. (Murat Yayın)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top