BALABANCIK MAHALLESİNDEKİ KADINLARA İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

255 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Balabancık Mahallesinde kadınlara ilk yardım eğitimi verildi.

İlk yardım Eğitimine; Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, TESKİ Malkara Şube Müdürü Kenan Taşkın, Belediye Meclis Üyesi Ersan Tepe, Balabancık Mahallesi Muhtarı Rıdvan Adanalı ve vatandaşlar katıldı.

Eğitim programı öncesinde konuşma yapan Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Balabancık Mahallemizde bayanlara ilk yardım eğitimi vermesi bizim için çok önemli. Umuyoruz ki bu eğitimleri hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmazsınız. Belki hayatınızda bir kez kullanmak zorunda kalacaksınız. Ama burada da işe yaraması bizler için vatandaşlarımızın sağlığı açısından çok önemli. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Malkara’ya ve Balabancık Mahallesine yaptığı yatırımlar için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a tekrar teşekkür ediyorum. Kısa zamanda yolunuzda olacak. Karacahalil ve Elmalı Mahallesine bağlanan yolumuzun üst kaplaması da yapıldı. Çokal tarafından Çimendere ve Kavakçeşme Mahallesine gelen yolda çalışma var. Burasının da kaplaması kısa bir süre sonra bitecek. Bizlerde 4.5 yıllık görev süremizin sonuna geldik. Hem Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hem Malkara Belediyesi olarak 4.5 yılda Balabancık Mahallesine ciddi yatırımlar yaptık. Bu içinde bulunduğumuz Pazaryeri, Çok Amaçlı Salon, Halı Saha, 15 m² yakın parke taş bu yatırımların belli başlı bir kısmı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi hemşerilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un ardından konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak; “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi'nin başlatmış olduğu bir proje var. 18 mahallemizde kadınlara yönelik ilkyardım kursu veya semineri yapıyoruz. İlkyardım, hepinizin hayatı boyunca karşılaşacağı bir ihtiyaçtır. Sizden bir ricam var. Seminer boyunca aklınıza takılan her şeyi sorun. Bu seminer amacına ulaşsın. İsterse üç saat dört saat sürsün. Bütün sorularınızın cevabını buradan alın. Allah ilk yardıma ihtiyaç göstermesin. İhtiyaç olduğu anda sizin bilgili olmanız ve donanımlı olmanız gerektiğini düşünüyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Psikolog Dr. Pervin Tunç katılımcılara bilgiler verdi.

İlk yardım eğitimi öncesinde Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Balabancık Mahallesindeki kahvehaneleri ziyaret edip, vatandaşların talep ve isteklerini dinleyerek, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Malkara Belediyesi'nin çalışmaları ve yatırım projeleri hakkında bilgiler verdiler. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top