BAŞKAN ATİLA AYAZ: “ENFLASYONLA TOPYEKÛN MÜCADELE EDECEĞİZ”

209 okunma

Malkara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz, Hükümetin başlatmış olduğu “Enflasyonla Mücadele Programı”nı sonuna kadar desteklediklerini belirtti.

“SORUMLULUK VE GÖREV HEPİMİZE DÜŞMEKTEDİR”

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Ayaz konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte enflasyonla mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız. ‘Enflasyonla Mücadele Programı’nın başarıya ulaşmasını makroekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Artan enflasyon girdi ve finansman maliyetlerimizi arttırmakta, firmalarımızı olumsuz etkilemektedir. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimize düşmektedir. Enflasyonla topyekûn mücadele edeceğiz.”

“TOBB VE ODALAR-BORSALAR, HER MİLLİ KONUDA OLDUĞU GİBİ BU KONUDA DA MİLLİ BİR DAYANIŞMA İÇİNDEDİR”

Sorumlulukların ve görevlerin bir bütün olarak herkes tarafından üstlenilmesi gerektiğini vurgulayan Başkanı Atila Ayaz sözlerine şöyle devam etti:

“Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek ve elini taşın altına koyacaktır. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek kur ve yüksek faizle de mücadeledir. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içindedir.”

“YENİDEN TEMPOLU VE İSTİKRALI BÜYÜME SÜRECİNE GİRECEĞİZ”

Başkan Ayaz yaptığı açıklamada son olarak: “İnanıyoruz ki, kamu ve özel sektör arasındaki güçlü koordinasyon ve istişareyle içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci geride bırakacak ve yeniden tempolu ve istikralı büyüme sürecine gireceğiz” dedi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top