BAŞKAN CEM ÖZKAN, AYÇİÇEĞİ ÜRETİCİSİNE BEREKETLİ BİR SEZON OLMASINI DİLEDİ

1418 okunma

CEM ÖZKAN, “ÜRETİCİNİN ALIN TERİ GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULMALI FİYAT ÖYLE AÇIKLANMALI”, “FİYATIN EN ÜST DÜZEYDEN VERİLMESİ İÇİN GİRİŞİMLERİM BAŞLADI”

“FİYATIN EN ÜST DÜZEYDEN VERİLMESİ İÇİN GİRİŞİMLERİM BAŞLADI”

S.S 269 Sayılı Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özkan hasada hazırlanan ayçiçeği üreticilerine bereketli bir sezon dileyerek ayçiçeği fiyat açıklamasında gerekli çalışmaların ve görüş alışverişinin yapıldığını belirterek çiftçimiz için ayçiçeği fiyatının en üst düzeyden belirlenmesi için gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi. 

‘ÜRETİCİM ALIN TERİNİN KARŞILIĞINI ALSIN’

Malkara Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Özkan ayçiçeği hasadıyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Ayçiçeği hasadı başladı. Ayçiçeği tarlalarında gezerken gözlemlediğim ve sohbet ettiğim çiftçilerimizin aktardığı bilgilerle bu yıl Ayçiçeği rekoltesi yüksek olacak beklentisindeyiz. Umarım çiftçimiz hem rekolte hem de fiyat açısından yüzlerin güldüğü bir hasat dönemi geçirir. Ben her zaman üreticimin yanındayım. Hasadın yoğunlaştığı bu dönemlerde ayçiçeği fiyat düşüşleri kesinlikle önlenmelidir. Ayçiçeği üretim alanlarının başka ürünlere kaymasını önlemek açısından, üretimi teşvik edici bir parite sistemi uygulanmalıdır. Hasat döneminde ayçiçeği veya ayçiçeği yağı ithalatı yapılmamalıdır.” Dedi.

‘AYÇİÇEĞİNİN TÜRKİYE’YE GELİŞ MALİYETLERİ NE KADAR?’

Cem Özkan son olarak, “Ayçiçeğinin yurt dışı rekolteleri üzerinde gerekli araştırmalarını yaptığını, Ayçiçeğinin Türkiye’ye geliş maliyetleri ve bir çok konuyu en kısa zamanda kamuoyunla paylaşacağını söyledi.  

‘BEREKETLİ HASATLAR DİLERİM’

Başkan Cem Özkan, ayçiçeği üreticilerinin bu hasat sezonunda alın terinin karşılığını almasını ve bereketli bir hasat geçirmelerini diledi. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top