BAŞKAN CEMALETTİN TOLUCA KÜÇÜKBAŞ HAYVAN KESİMİNİ ÖNERDİ

179 okunma

Tekirdağ Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca, kurban bayramı öncesi düzenlediği basın açıklamasında bayramda kurban kesecek vatandaşlara küçükbaş hayvan kesimini tavsiye etti.

Malkara Gülbaba iş merkezi Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği toplantı odasında düzenlenen toplantıda başkan Cemalettin Toluca, “Yaklaşan Kurban Bayramında bizler vatandaşlarımızın küçükbaş hayvan kesmelerini özellikle tavsiye ediyoruz. Çünkü ilk kurban kesimi “Küçükbaş Hayvan” kesmekle başlamıştır. Aynı zamanda küçükbaş hayvanların eti merada ot ile beslenmelerinden dolayı organik olup, lezzeti de damak tadımıza uygundur. Birlik üyelerimizin elinde bulunan kurbanlık küçükbaş koç ve keçileri özellikle kurban için yetiştiriyoruz" dedi. 

Kurban kesen vatandaşların da kurban alırken dikkat etmeleri gereken kurallar olduğunu hatırlatan Toluca, "Kurbanlık hayvanın gözlerinin parlak olması, kulaklarının düşük olmaması, boynuzlarının ise üçte birden fazla kırık olmayıp, topal ve sakat olmamasına özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Fiyat olarak ise, kurbanlık alan kişilerin aldıkları hayvanın et fiyatı üzerinden değil de, kurbanlık hayvan olarak hesap yapmaları gerekmektedir. Çünkü bu hayvanlar özel bir bakımla o güne getirildikleri unutulmamalıdır” diye konuştu. (Murat Yayın) 

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top