BAŞKAN CEMALETTİN TOLUCA’DAN TARIM FUARINA DAVET

210 okunma

Tekirdağ’da düzenlenecek olan tarım fuarı hakkında bilgilendirmede bulunan Tekirdağ Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemalettin Toluca tüm hayvan severleri ve bütün vatandaşları fuara davet etti.

Tekirdağ Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiriciliği Birliği’nin üyelerine hizmet vermeye devam ettiğini söyleyen Birlik Başkanı Cemalettin Toluca fuar ve fuarda yer alan etkinlikler hakkında şunları söyledi:

“BİRLİĞİMİZ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERE İMZA ATACAK”

“ Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlı Karaevli Mahallesi’nde 5-8 Eylül tarihleri arasında tarım fuarı yapılacak ve birliğimiz çeşitli etkinliklere imza atacak. 5 Eylül Çarşamba günü 11.00 ile 15.00 saatleri arasında birlik tarafından ‘koç güzellik yarışması’, oğlak etine dikkat çekmek adına ‘ilçeler arası oğlak yeme yarışması’ ve çocuklara hayvan sevgisini aşılamak adına ‘oğlak yakalama yarışması’ düzenlenecek. Aynı zamanda üyelerin damızlık koç ihtiyacını karşılamak için Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan birlik adına alınan kuzu koçları açık arttırma usulüyle satışa sunulacak.”

Hayvan ırklarının tanıtımı adına düzenlenen fuarda küçükbaş hayvan ırklarının da sergileneceğini sözlerine ekleyen Başkan Cemalettin Toluca,  Bu anlamda birlik olarak özellikle hayvan ırklarının tanıtılmasına ve bu tarz fuarlara daha da önem verilmesine dikkat çekti ve küçükbaş hayvan panayırlarının düzenlenmesini istediklerini belirterek düzenlenecek olan bu etkinliğimize bütün üyelerimizi, hayvan severlerimizi ve tüm halkımızı davet ediyoruz” dedi. (Ömür Çolak)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top