BAŞKAN ÇEŞMELİLER: “BİR EKONOMİDE REFAH YARATMAK İSTİYORSANIZ HEM ERKEKLERİN HEM DE KADINLARIN KATKISI OLMASI GEREK”

112 okunma

Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aynur Çeşmeliler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, “Türkiye Girişimci Kadın Buluşması Etkinliği” katıldı.

T.C. Ticaret Bakanlığı organizasyonunda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TESK ev sahipliğinde, düzenlenen “Türkiye Girişimci Kadın Buluşması Etkinliği”ne Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aynur Çeşmeliler ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

“BİR EKONOMİDE REFAH YARATMAK İSTİYORSANIZ HEM ERKEKLERİN HEM DE KADINLARIN KATKISI OLMASI GEREK”

Tekirdağ İl Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aynur Çeşmeliler “Bir ekonomide refah yaratmak istiyorsanız hem erkeklerin hem de kadınların katkısı olması gerek. Aksi takdirde paylaşımda bir sorun yaşanır ve bu da geliri arttırmaz tam tersine azaltır” dedi.

Kadın girişimcilerin sayısının artmasının, Türkiye’nin daha rekabetçi bir duruma gelmesi açısından son derece önemli olduğunun söyleyen Başkan Çeşmeliler sözlerine şöyle devam etti:

“DURDUĞUMUZ YERDE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİRİ ARTTIRAMAYIZ”

“Genç kızlarımızı, kadınlarımızı bu yönde bilinçlendirmeliyiz. Bunu yapmalıyız ki ileri gidelim. Durduğumuz yerde kişi başına düşen geliri arttıramayız. Orta gelir ve orta teknoloji tuzağındayız. Tüm bu tuzakları aşmanın yolu girişimcilikle birlikte yeni teknolojileri yakalayarak rekabete dâhil olmaktan geçiyor.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top