Başkan Kadir Albayrak: “Yeşilay Haftası Kutlu Olsun”

146 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak: “Yeşilay Haftasını kutluyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Yeşilay Haftası ile ilgili olarak şunları dile getirdi:

“5 Mart 1920 tarihinde Yeşilay'ın kurulması dolayısıyla 1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası, insanların zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirilmesi konusunda oldukça önemlidir. Sigara, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı gibi maddeler bireye, aileye ve topluma büyük zararlar vermekte, maddi ve manevi olarak telafisi mümkün olmayan kayıplara yol açmaktadır. Bağımlılık yapan maddeler insan sağlığını olumsuz etkiler ve hatta daha ileri aşamalarda ölüme neden olur. Öte yandan uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı, bireylerin eğitim ve çalışma hayatından kopmalarına, kendilerini toplumdan soyutlamalarına yol açar. Madde bağımlılarının sayısının artmasının adli suçların işlenme oranlarını da ciddi bir şekilde arttırdığı bilinmektedir.”

“ÜLKELERİN GELİŞMESİ VE İLERLEMESİ, SAĞLIKLI TOPLUMLAR İLE MÜMKÜN OLABİLİR”

Belediye Başkanı Kadir Albayrak sözlerine şöyle devam etti:

“Ülkelerin gelişmesi ve ilerlemesi, sağlıklı toplumlar ile mümkün olabilir. Toplum sağlığının temelini sağlıklı, bilinçli, üretken ve mutlu bireyler oluşturmaktadır. Dolayısıyla bağımlılık sadece uyuşturucu ve uyarıcı madde kullananları değil, tüm toplumu yakından ilgilendiren önemli bir sorundur. Gerek kamu kurumları, gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse vatandaşların işbirliğiyle, başta çocuklar ve gençlerimiz olmak üzere tüm yurttaşlarımızı bağımlılığa sebep olan zararlı maddelere ulaşmalarını önlemek ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla mücadele edilmelidir.”

“TÜM VATANDAŞLARIMIZA SAĞLIKLI, MUTLU VE HUZURLU BİR YAŞAM DİLİYORUM”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak son olarak: “Sigara, alkol, uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığının tamamen ortadan kalktığı güzel bir dünya kurabilmek ümidiyle, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top