BAŞKAN TOLUCA: “MALKARA BELEDİYE MEZBAHASI’NDA KOÇ DAĞITIMI YAPILCAK”

142 okunma

Tekirdağ İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Malkara Şubesi Başkanı Cemalettin Toluca “Hayvancılığı İyileştirme ve Geliştirme Projesi” kapsamında Malkara’da 95 adet koç dağıtılacağını duyurdu.

“PROJENİN AMACI; ÜYELERİMİZİN KOÇ İHTİYACINI KARŞILAMAK VE KAN DEĞİŞİMİ YAPMAK”

Düzenlen basın açıklaması kapsamında Başkan Cemalettin Toluca şu açıklamaları yaptı:

 “Hayvancılığı İyileştirme ve Geliştirme Projesi kapsamında T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na bir dilekçemiz oldu. Tarım İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu destekle birlikte Bakanlığımız bu projemizi onayladı. Bu projenin amacı; üyelerimizin koç ihtiyacını karşılamak ve kan değişimi yapmak. Bu projeden yararlanmak isteyen üyelerimiz Tarım İlçe Müdürlüklerine müracaatlarını yaptı ve yapılan incelemeler sonrasında 95 üyemiz yardımdan faydalanmaya hak kazandı. Bu bağlamda 16 Kasım 2018 Cuma günü, saat 14.00’da Malkara Belediye Mezbahası’nda üyelerimize 95 adet koç dağıtılacak.”

“KOÇLARIN SAĞLIK KONTROLLERİ TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN VETERİNERLERİ TARAFINDAN YAPILDI”

Proje kapsamındaki koçların 16 Kasım Cuma günü saat 14.00’da Malkara Belediye Mezbahası’nda dağıtılacağını yineleyen Başkan Toluca konuşmasına şöyle devam etti:

“Üyelerimiz geçen yılda bu projeden faydalandı. Yapılan bu yardımın %60’ını Bakanlık karşılayacak, %40’ını da üyelerimiz kendini karşılayacak. Proje kapsamındaki koçların yaşları 10 aylık ve 24 aylık arasında değişiyor. Dağıtılacak olan koçların tamamı Tekirdağ’daki yetiştiricilerimizden temin edildi. Aynı zamanda damızlık koçların sağlık kontrolleri Tarım İl Müdürlüğü’nün veteriner hekimleri tarafından yapıldı. Tüm vatandaşlarımızı “Hayvancılığı İyileştirme ve Geliştirme Projesi” kapsamındaki koç dağıtımı programına bekliyoruz.” (Murat Yayın – Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top