BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL BASIN MENSUPLARINI YİNE UNUTMADI, KAHVALTIDA AĞIRLADI

396 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Dünya Basın Özgürlüğü Günü dolayısıyla Malkara'da görev yapan basın mensuplarıyla Cafe Annem’de düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Gerçekleştirilen kahvaltı programında; Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı, Malkara'da görev yapan basın mensupları ve Malkara Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelleri yer aldı.

Basın mensuplarının Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nü kutlayan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “ Basının özgür bir şekilde faaliyet gösterebileceği, OHAL'in kalktığı bir Türkiye özlemindeyiz. Umarım bu seçimlerle birlikte basın tekrar eski özgür günlerine geri döner. Artık demokrasinin tüm anlamıyla işlediği bir Türkiye hayali kuruyoruz. Hem bu hayalle birlikte yaklaşan seçimlerinde Ülkemize, Malkaramıza ve Tekirdağımıza hayırlı olmasını diliyorum. Yerel Yönetim olarakta değerlendirecek olursak 4. yılımızı geride bıraktık. Seçimlere kısa bir süre kaldı. Malkara’nın birçok sorununa el attık. Birçok sorunu çözüme kavuşturduk. Projelerimizin hayata geçmesiyle birlikte ciddi anlamda vatandaşlarımızda bunları fark edecek. Çok Amaçlı Kapalı Pazar Yeri inşaatımız devam ediyor. 2019’un temmuz ayında bitecek. Kombina Et Tesisi inşaatımız da devam ediyor. Onunda Ekim ayı gibi açılışını yapmayı düşünüyoruz. Pazartesi günü Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde Çok Amaçlı Salon ihalemiz gerçekleşecek. Bir aksilik olmazsa seçimlerden sonra hafriyatına başlarız. Temel atma törenini de bu yaz gerçekleştiririz. Aile Yaşam Merkezi kısa bir süre sonra açılmaya hazır hale gelecek. Şehitlik ve Hürriyet Caddesindeki yayalaştırma projelerimiz bitmişti. Bu yaz RSS beton yol yaptığımız şehir içindeki caddelerin asfaltlaması da gerçekleşecek. Yaptığımız alt yapı çalışmalarıyla yağmur suyu sorunu çözülmüş, anayollarındaki sıkıntılar bitmiş bir Malkara ile birlikte vatandaşlarımızla buluşacağız. Köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde de yaklaşık 200 kilometre sathi kaplama yol yaptık. Parke taş çalışmalarımız devam ediyor. Ciddi anlamda alt yapı yatırımı yaptığımız mahalleler var. Bu yılda 70 kilometrenin üstünde sathi kaplama programımız var. Hemşerilerimize hak ettiği özlediği daha güzel bir Malkara’ya kavuşturma peşinde hep beraber ilerliyoruz. Düzenlediğimiz kahvaltı programına katıldığınız için teşekkür ederim.” dedi.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'un yaptığı konuşma ve karşılıklı edilen sohbetlerle kahvaltı programı son buldu. (Murat Yayın)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top