BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL ERENLER SEMTİNDE SEVGİYLE KARŞILANDI

147 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ilçe merkezindeki seçim çalışmalarına büyük ve coşkulu bir kalabalıkla birlikte Hacıevhat Mahallesi’nin Erenler Semti’nde devam etti.

2019-2024 dönemi için projelerini anlatan Başkan Ulaş Yurdakul’a Erenler Semti’ndeki mahalle sakinleri sık sık sloganlarla ve alkışlarla destek verdi.

Erenler Semti için projelerini tek tek anlatan Başkan Ulaş Yurdakul’un; pazar yeriyle, halı sahasıyla, servisleriyle ve mutlu öğrencileriyle yeni Erenler Semti’ni Malkara’ya kazandıracak olması vatandaşların memnuniyetini daha da arttırdı.

ERENLER SEMTİNE YENİ PAZAR YERİ VE HALI SAHA

Pazar yerinin Erenler Semti için olmazsa olmazlardan olduğunu dile getiren Başkan Ulaş Yurdakul, 3 no’lu Sağlık Ocağının altında kalan 24 evlerin olduğu bölgeye yapacakları yeni düzenlemenin ardından haftada bir gün olmak üzere pazarın o bölgede kurulacağını, ayrıca yeni pazar yerinin tamamlanmasından sonra ise Erenler Semti’nden yeni pazar yerine ücretsiz servislerin hizmete gireceğini söyledi.

Erenler Semtindeki yeni pazar yerinin diğer günlerde ise yeşil alan olarak kullanılabilecek şekilde tasarlanacağını anlatan Başkan Ulaş Yurdakul, Erenler Semti’ne yapılacak olan halı saha müjdesini de vatandaşlara verdi.

İlçe merkezindeki halı sahaların Erenler Semti’ne uzaklığından dolayı burada yaşayan gençlerin halı saha imkânından yararlanamadığını, onların da çağdaş ve modern spor tesislerine layık olduğunu dile getiren Başkan Ulaş Yurdakul ikinci dönemlerinde mahalle sakinlerinin çocuklarını güvenle bırakabilecekleri, bir eğitim kültüründe hem bireysel hem de takım halinde eğitim verilebilecek spor tesislerini ve halı sahayı Erenler Semti’ne yapacaklarını belirtti.

Belediye Akademisi’nde olduğu gibi Aile Yaşam Merkezi’nin faaliyet konularını da arttırdıklarını ifade eden Başkan Ulaş Yurdakul, Aile Yaşam Merkezi’nden eğitim alan kursiyerlerin ve öğrencilerin mutluluklarına da katkıda bulunacaklarını anlattı.

Malkara merkezindeki otopark sorununu çözecek projeleri hazırladıklarını ve bunlardan ilkinin 14 Kasım Caddesindeki eski sanayi sitesinin olduğu bölgede yapılacağını söyleyen Başkan Ulaş Yurdakul, pazar yeri inşaatının tamamlanması ve faaliyete geçmesinin ardından eski sanayi sitesinin olduğu yaklaşık 8.000 m²’lik bölgeyi kot farkını kullanarak altını kapalı otopark, üst kısmını da yeşil alan ve sosyal donatı alanı olarak Malkaralıların hizmetine sunacaklarını dile getirdi.

BAŞKANA ERENLER SPOR FORMASI HEDİYE EDİLDİ

Önceki dönem Erenler Semti’nden meclis üyesi adayı bulunmadığını ama bu dönem Halit Damarlı ile birlikte artık Erenler Semtinin de bir meclis üyesi adayı bulunduğunu belirten Başkan Ulaş Yurdakul, ikinci dönemde göreve geldikleri takdirde Erenler sakinlerinin isteklerini Halit Damarlı’nın daha ivedilikle ve sağlıklı bir şekilde belediyeye ulaştıracağını söyledi.

Erenler Semti programının sonunda ise Erenler Spor’un takım kaptanı Ferhat Demirbilek, takımlarına turnuvalarda yapmış olduğu desteklerden dolayı Başkan Ulaş Yurdakul’a teşekkür ederek, Erenler Spor’un formasını kendisine hediye etti. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top