BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL KOOPERATİF BAŞKANLARI İLE KAHVALTI PROGRAMINDA BİR ARAYA GELDİ

170 okunma

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, kooperatif başkanları ile Dünya Kooperatifçilik Günü sebebiyle kahvaltı programında bir araya geldi.

Kahvaltı programında; Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Demirkıran ve Kooperatif başkanları ile temsilcileri yer aldı.

Birlikten kuvvet doğar sözünün ne kadar anlamlı ve güzel bir söz olduğunu belirten Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “Bugünlerde ekonomik olarak zor günler geçiriyoruz. Özellikle üreticilerimiz ekonomik dalgalanmalardan fazlasıyla etkilenmekte. Üreticinin ve çiftçinin malının en az rağbet gördüğü bir dönemden geçiyoruz. Kooperatiflerde bizlerin yürüttüğü kamu görevi gibi bir görev yürütmekte ve yaşanan ekonomik sorunları en iyi bizler kadar anlamaktadır. Umarım birbirimize destek olarak bu zor dönemi anlatacağız. Birbirimize destek olmak kadar önemli bir diğer konuda ekonomik dalgalanmalardan sorumlu olan yetkililerinde bir an önce tedbir alıcı ataklar yapmasıdır. İlçemiz ağırlıklı olarak Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin ağırlıklı olduğu bir şehir. Bunun yanında Sulama Kooperatifleri, Sanayi Sitesi Kooperatifi, inşaatlar ile ilgili kooperatifler yani hayatın her alanına kooperatifçilik girmiş durumda. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; “Muhakkak surette birleşmede kuvvet vardır. Kooperatif yapmak maddi manevi kuvvetleri, zekâ ve maharetleri birleştirmektedir.” Bizlerde birlikten kuvvet doğar inancı ile fedakar üreticilerimize üretime sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Üreticinin gelişmesi adına çalışmalarını yürüten Kooperatif başkanları ve temsilcilerine de kahvaltı programı davetimize teşrif ettikleri için teşekkür ediyorum. 21 Aralık Dünya Kooperatifçiler Günü'nüzü kutlar üreticimizin alın terinin karşılanacağı bir yıl olmasını temenni ederim.” dedi.

Kahvaltı programı yapılan fikir alışverişlerinin ardından son buldu. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top