BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL SEÇİM STARTINI VERDİ

191 okunma

ULAŞ YURDAKUL; “YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR” Malkara Sevdalısı, Malkara Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Malkara Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul, Kardelen Düğün Salonu’nda ikinci dönemde de Malkara’nın çehresini değiştirecek projeleri “2019-2024 Proje Tanıtım Toplantısı“ ile coşku içerisinde kamuoyuna tanıttı.

Yoğun katılımla gerçekleştirilen 2019 – 2024 Proje Tanıtım Toplantısına; “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tekirdağ İlçe Belediye Başkanları, CHP Tekirdağ İlçe Başkanları, siyasi parti başkanları ve temsilcileri, CHP Tekirdağ İlçe Belediye Başkan Aday Adayları, CHP Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları, Dernek Başkanları, Muhtarlar, Basın Mensupları, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, CHP Malkara İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Akkaya, CHP Malkara Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“YAPTIĞIMIZ SİYASETTEN ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan CHP Malkara İlçe Belediye Başkanı Hülya Ertan; “Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminde başarılarla dolu 5 yılın ardından, önümüzdeki 5 yılda, yine başarılarla dolu bir dönem geçirmek hedefimizin ilk adımı olan proje tanıtım toplantısına hoş geldiniz. Cumhuriyet Halk Partisi güven demektir. Demokrasi demektir. İnsan hakları, kişisel hakların güvencesi demektir. Cumhuriyet Halk Partisi gelecek demektir. Modern Türkiye demektir. Güçlü devlet, güçlü vatandaş demektir.  Bağımsız karar alabilen özgür ülke demektir. Cumhuriyet Halk Partisi köylü demektir. İşçi demektir. Emekçi demektir. Emek demektir. Alın teri demektir. Alın terinin karşılığını almak ve insanca yaşamak demektir. Evin her türlü işini çekip çeviren kadınlarımız demektir. Geleceğimiz olan gençlerimiz demektir. Cumhuriyet Halk Partisi ülkemin aydınlık yüzü demektir. Mustafa Kemal Atatürk demektir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında siyaset yaparken gücümüzü siz değerli hemşerilerimizden alıyoruz. Her vatandaşımızın eşit olduğu, kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden yaptığımız siyasetten asla taviz vermeyeceğiz. “

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Hülya Ertan, “2014 mahalli idareler seçimlerinde 37 yıl sonra Malkara Belediye Başkanlığını kazanan partimiz ile ilçemiz kaderi haline gelen geri kalmışlıktan kurtulmaya başlamıştır. 5 yıllık dönemde belediyemizin yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda ilçemizde yaşanan değişim taraflı tarafsız her vatandaşımız tarafından takdirle karşılanmaktadır. Çalışmalardaki gayretinden dolayı ekibiyle birlikte Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Yurdakul’a teşekkür ediyor, çıktığı yolda başarılarla ilerlemesini diliyorum. Yatırımlarımızda her zaman desteğini gördüğümüz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak’a ve ekibine, geri kalmışlığın telafisi noktasında sağladığı desteklerden dolayı tüm Malkaralılar adına teşekkürlerimi sunuyor, yeni dönem çalışmalarında başarılarının devamını temenni ediyorum.Bizler bir aile havasında çalışırken her türlü fedakârlığı sergileyen ilçe yönetimim ve üyelerime emeklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyor, Malkaramızın gelişmesi için her zaman birlikte çalışmaya devam edeceğimize olan inancımı yineliyorum. Çocuklarımız için, torunlarımız için, aydınlık günler için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Saygılarımla.” ifadelerinde bulundu.

“HALKIMIZA ANLATACAĞIZ”

CHP Tekirdağ İl Başkanı Mehmet Ali Işıkgör ise yaptığı konuşmasında; “Bugün Lozan kahramanı, demokrasimizin mimarı, Büyük Devlet adamı, 2. Cumhurbaşkanımız Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşı İsmet İnönü'nün aramızdan ayrılışının 45. yılında kendisini rahmet ve minnetle anıyorum.

Sevgili Malkaralılar ülkemizin içinde bulunduğu koşullar her geçen gün daha da zorlaşmakta, iktidarı elinde bulunduranlar toplumun her kesimine baskılarını giderek daha çok arttırmaktadırlar. Her geçen gün partimize, partililerimize hakaretler ve sözlü saldırılar dozunu giderek arttırmaktadır. Seçim dönemlerinde ise bu söylemler baskı ve saldırıların dozu daha da artmaktadır. Bu baskı ve hakaretin tek amacı ülke ekonomisini içinde bulunduğu durumu unutturmak, yurttaşlarımızın dikkatini başka yönlere çekmek, gerginlik politikasından beslenmektir. Bütçe açığının son 11 ayda elli dört buçuk milyon liraya ve işsizliğin 11,4'e çıktığı ülkemizde iflasında eşiğindeki firma sayısı hızla artmaktadır. İktidar sahipleri her ne kadar gündem değiştirmeye, ekonomik krizi unutturmaya, örtmeye çalışsalar da biz bu seçimlerde ekonomiyi halkımızın içinde bulunduğu geçim sıkıntısını işsizliği iktidarın ülkemizi adım adım içine sürüklediği ekonomik krizi halkımıza anlatacağız. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken Belediye Başkanlığı döneminde halkçı belediyecilikle Malkara’yı, Malkaralıları tanıştıran sevgili Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Yurdakul'un önümüzdeki dönemde de başarılarını katlayarak sürdüreceğine olan inancımla kendisine başarılar diliyorum. Sevgili Malkaralıları sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diyerek düşüncelerini belirtti.”

“PLAKET TAKDİM EDİLDİ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, 5 yıl boyunca Malkara Belediye Meclisinde görev yapan Cumhuriyet Halk Partili Meclis üyelerine hizmetlerinden dolayı plaket takdim ettiler. CHP Malkara İlçe Belediye Başkanı Hülya Ertan ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a plaket takdim etti. Plaket takdimlerinin ardından 2019-2024 döneminde CHP Malkara Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul tarafından yapılması planlanan yatırımlar “Söz Verdik Yapacağız“ temalı video katılanlara barkovizyonda izletildi.

“HOŞ GELDİNİZ. SAĞ OLUN, VAR OLUN. HEPİNİZDEN ALLAH BİN KEZ RAZI OLSUN”

Malkara Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Malkara Belediye Başkan Adayı Ulaş Yurdakul yaptığı konuşmada; “Sayın Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Abim, CHP Tekirdağ İl Başkanım, ilçe başkanım, meclis üyelerim, diğer ilçelerimizin sevgili belediye başkanları, değerli basın emekçileri.Bugün buradaysak, bugün sizlerin karşısında gururla konuşabiliyorsak bunun sebebi olanbu teveccühü bana nasip eden,  bu bayramı bizlere bahşeden siz sevgili hemşerilerim.

Sevdamızın adı Malkara’mızın topraklarına kader gibi bağlı insanları; annelerim, babalarım, abilerim, ablalarım, kardeşlerim, yeğenlerim dediğim Malkara’lı hemşerilerim.  Bizleri bugün burada yalnız bırakmayıp bize olan inancını hınca hınç sürdürdüğünü gördüğüm hemşerilerim. Malkara’nın tek sahibi olan hemşerilerim hoş geldiniz. Sağ olun, var olun. Hepinizden Allah bin kez razı olsun.”

“BUGÜN O GÜNLERİN 5. SENESİ. VE BEN,  MALKARA’M DEDİM”

5 yıl önceydi, yine böyle bir gündü. Ömrümün geçeceği, çocukluğumun, gençliğimin geçtiği, dostlarımın, arkadaşlarımın, eşimin, anamın babamın, atalarımın, mavi gözlü devin çocuklarının onurlu toprağı canım Malkaramıza siz sevgili hemşerilerimize hizmet etmek, güzel Malkara’mın değişmez denilen kaderini değiştirmek için sizlerin o kutsal oylarıyla yaklaşık 5 sene önce bu makama erişmiştim. Bana dediniz ki; Karaoğlan, kızanım, Malkara’mız için güneş topla. Hadi genç adam umudumuz sende, bayrağı sana teslim ediyoruz mahcup etme bizi diye.  Beni gencecik yaşımda bu makamla şereflendirdiniz. Bugün o günlerin 5. Senesi. Ve ben,  Malkara’m dedim. Bir inancın yüceliğinde sevdim seni. Sevdam oldun, kavgam oldun. Bitmedi o sevdam, bitmedi o kavgam, bitmedi sana olan inancım. Aşk ile sevdim seni yüzünde bahar çiçekleri açsın diye. Trakya’nın incisi Malkara’m dedim. Memleketim dedim. Suyunu içtim, toprağında genç oldum dedim. Düğününde oynadığım toprak, cenazesinde ağladığım toprak, asker uğurlamasında davulla zurnayla şehadete koşan Mehmetlerin, şehit Selim Vural kardeşimin toprağı. Bu güvene, bu topraklara layık olmak boynumun borcu olsun dedim. Yakamdan parti rozetini çıkardım o gün. Herkesin belediye başkanı olmak için çalıştım. Makam odamda kapım herkese her zaman açıktı. Mücadele kutsaldı. Benim ellerim işçi kardeşimin nasırlı elleri, nefesim madenci kardeşimin o onurlu kömür karası nefesi, yüreğim esnaf bacımın emekçi yüreği, alın terim terini topraklar karıştıran çiftçi abimin alın teri oldu. Dertlerinizle dertlendim, sevincinize sevindim.      Yoruldum bazen, darlandım. Gecelerim gündüzlerime karıştı. Kadir Abi koş yetiş dedim sağ olsun koştu, yetişti. Ankara dedim, Kalkınma Ajansı dedim, TESKİ dedim. Günlerce saatlerce defalarca kapılarını aşındırdım. Yılmadım. Yılamazdım da. Korkmadım. Korkunun sofrasında yılgınlık ekmeğini yiyenlerden olmadık, korkmadık biz. Bu taşsa, bu taşın altına sizin seçtiğiniz yüreğimizi koyduk. Bu topraklara senelerdir gelmeyen hizmet gelmek zorundaydı, getirmek zorundaydık. İnanılmaz zorluklar vardı. İmkânsızlıklar vardı. Engellemeler vardı. Sırf düşelim diye, sırf sizlerin umutları boşa çıksın diye. Büyük Şair Nazım’ın da dediği gibi “Sen yanmazsan ben yanmazsam biz yanmazsak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa”. Varsın olsun yanalım dedik. Emeklerimiz, alın terimiz, yorgunluklarımız bu toprağa, bu bana güvenen Malkaralı kardeşime, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün topraklarına, onun ilke ve devrimlerine onun bize açtığı bu yola bu can feda olsun bin kez dedik.”

“YAPTIKLARIM YAPACAKLARIMIN TEMİNATIDIR”

Size 5 yıl önce birçok söz verdim. Sözlerimi yerine getirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Senelerdir çehresi değişmeyen Malkara’mızın çehresini sizlerin desteği ile değiştirdim. Ve artık Allah nasip ederde yaşarsam yaşlanırsam bu topraklarda bir gün küçücük çocukların büyüyerek bana Ulaş amca bize Malkaramıza yaptıklarını biliyoruz demelerinden, sırf onlara alnım açık cevap verebilmek, onlar için daha yaşanılır bir Malkara’yı sağladım diyebilmek için yılmadan çalıştım ve çalışmaya da devam edeceğim. Bu görkemli kalabalığı görünce buna mazhar olduğumu anlıyorum.

Size hemşerilerime hizmet etme onurunu bana sağladığınız için, yıllardır söz verilip de yapılamayan şeyleri Malkaramıza yapmayı bana nasip ettiğiniz için sizlere müteşekkirim. Şimdi bir kez daha, personelimizle, ekibimizle ve Kadir abimizle ustalık dönemimizde Malkara daha yaşanılır olsun diye verdiğimiz yeni sözleri tutabilmek için tekrar sizin huzurunuzdayım. Malkara’ya yapılacak daha çok şey var ve and olsun ki yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır.

“BU YOLDA BENİMLE YÜRÜMEYE VAR MISINIZ”

Değerli hemşerilerim! Malkaramıza gelen tek bir çakıl taşında dahi bizim mücadelemiz var, alın terimiz ve emeğimiz var. Yine ve  yeniden diyoruz ki;

Bizim bu tarlada bu topraklarda izimiz var, harmanda da yüzümüz gülecek

Büyüyen gelişen yapısı ile modern kent meydanı,  vatandaşlarımızın özellikle gençlerimizin güvenle sosyalleşebileceği  kafeler ve gençlik merkezi,  sağlıklı nesiller için spor tesisleri, hemşerilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni bir imar planı, çağa uygun ve modern canlı hayvan pazarı, kültürel ve sosyal faaliyetleri hak ettiğimiz şekilde yaşayabileceğimiz kültür merkezi, sulanabilir arazileri yüzde 20’lerin üzerine çıkarmak için yeni göletler,  her mahallemize yakışan güzellikte meydan düzenlemeleri yine her mahallemiz de hemşerilerimizin mağduriyet  yaşamamaları için düğün salonu ihtiyacının karşılanması,  trafik ve park sorununu ortadan kaldıracak modern otopark, atalarımızın geldiği coğrafyayı tanımak ve Avrupa ile kültür köprüleri kurmak için erasmus programı, kültürel mirasımız tarihi yapıların çürüyüp yok olmaması için restorasyon çalışmaları,doğal ürünleri ile markalaşmış adını tüm ülkeye duyurmuş bir Malkara için enerjide dışa bağımlılığı doğayı kirleten santrallerle değil yenilenebilir enerji ile çare olmuş sağlıklı bir Malkara için enerji yatırımları, görüntü kirliliğine son verecek temiz bir kent için geri dönüşüm projeleri, şehir içinde ve mahallelerimizde yol standardını yükseltmek için yol yapım çalışmaları, şehir merkezinde hemşerilerimizin rahatlıkla ulaşabilecekleri mesire alanı ve tüm bunları hep beraber yaşayabilmek, birlikte mutlu bir şehir inşa etmek için bana yol arkadaşlığı yapmanızı, desteğinizi esirgememenizi istiyorum. Bu yolda benimle yürümeye var mısınız?”

“MALKARA’M İÇİN GÜNEŞ TOPLAMAYA DEVAM EDECEĞİM”

Kadir başkanımla beraber söz verdik başardık. Yine söz veriyoruz omuz omuza verip yine başaracağız. 30 yıldır yapılmayanları yine yapacağız. Kim ne yaparsa yapsın, ne kadar engel çıkarsa çıksın önümüze bizi durduramayacak. Bizim bizden başka rakibimiz yok. Malkara sevdamızı kimse durduramadı, durduramayacakta.

Ve Malkara’m için güneş toplamaya devam edeceğim.

Sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun. Sağ olun, var olun.”  Dedi.

“BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ GÖSTEREREK HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’un ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise konuşmasında; “Böyle güzel bir gecede hesap vermenin ve güven tazelemenin en güzel örneklerinin sunulduğu böyle coşkulu bir gecede sizleri Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve 2019 – 2024 Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayınız olarak sevgi ve saygı ile selamlıyorum. 8 Nisan 2014’te mazbatamızı aldığımızdan 5 gün sonra ilk geldiğim yer Malkaraydı. Malkara’ya girerken daha girişinde Malkara’nın çok kötü durumda olduğunu gördük. Sayın Başkanıma dedim ki burada yapacak çok işimiz var. Bugün 1725 gün oldu, sizden aldığımız yetkinin dolmasına 100 gün daha var. Biz aynı heyecanla bıkmadan yorulmadan ve usanmadan sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini göstererek sayın başkanım ve diğer 11 belediye başkanımla hizmet etmeye devam edeceğiz.”

“HERŞEY MALKARA İÇİN OLSUN”

Biz ne dedik. Biz geleceğiz hesap vereceğiz dedik. Ben Tekirdağ’ın Kadir Abisiyim, İstanbul’un Kadir Abisi hesap vermeden çekti gitti. Tekirdağ’ın Kadir Abisi Malkara’ya geldi hesap vermeye başladı. Biz böyle söyledik. Gayet samimi söylüyorum. 5 yıl içerisinde rakip siyasi partiler bütün siyasi mücadelelerini tamamen siyaset malzemesi olarak biz yerel yönetimleri kullandılar. Biz onlarla hiç muhatap olmadık. Dedik ki zamanı gelecek siyasal süreç başlayacak, o siyasal süreçte gezeceğiz, halkımıza hesap vereceğiz. Şimdi süreç başladı. Şimdi diyoruz ki hodri meydan. Elimde bir dosya var. Bu dosya Malkara’ya yapılan yatırımların tamamı 130 milyon TL. Malkaramıza helali hoş olsun. Malkara’ya 24 Daire Başkanlığının ve TESKİ’nin yaptığı yatırımlarla dolu. Eğer 17 yıldır Türkiye’de bir iktidar varsa. Dünyanın gelişmiş 20 ülkesi içerisine soktum diye iddia ediyorsa, Malkara gibi tarım ve hayvancılığın başkenti olan bir ilçemizde 130 milyon TL yatırım yetmiyorsa bu Malkara’nın ne kadar ihmal edildiğinin en güzel göstergesidir. İşte biz sayın başkanımızla beraber Malkara’nın makûs talihini de yendik. Gece gündüz demedik, çalıştık. Ama sadece başkanım değil Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisindeki Malkaralı Belediye Meclis Üyelerimi de kutluyorum. Tamamı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisinde Malkara’nın sorunlarını o kadar güzel takip ettiler ki bu yatırımlarda arkadan geldi. Biz geleceğiz, halkımıza soracağız. Bugün hesap vermenin ilk günü. Hesap meydanda. Malkara’ya her şey helal olsun. Bu duygularla yine sık sık beraber olacağız. Allah kısmet ederde 5 yıl için sizden yetki aldığımız zaman bıraktığımız yerden nerde kalmıştık diyerek çalışmaya devam edeceğiz. Bende 2. Genel Başkanımız rahmetli İsmet İnönü’yü rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Ve onları ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün altı ilkesi olan Cumhuriyetçilik, Devletçilik, Devrimcilik, Laiklik, Halkçılık ve Milliyetçilik. Bu altı ilke bize ebediyen yol gösterecektir. Türkiye Cumhuriyeti ebediyen var olacaktır. Bu duygularla saygılarımı sunuyorum. Herşey Malkara için olsun. Her şey gönlünüzce olsun.” Dedi.

Program protokol üyeleri ve davetlilerin ellerinde Türk Bayrakları ile coşku içerisinde İzmir Marşını söylemesinin ardından son buldu. (Murat yayın – Ömür Çolak)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top