BAŞKAN ULAŞ YURDAKUL’DAN MALKARALILAR İÇİN İLK MÜJDE

140 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul Radyo Trak ve Radyo Terapi ortak yayınında 16.00 - 17.20 saatleri arasında gazeteciler Bedia İlerler ve Necmi Işıksal’ın hazırlayıp sunduğu Seçime Doğru isimli programa konuk oldu.

Kendisine sorulan soruları tüm içtenliği ve samimiyeti ile cevaplayan ve beş yıl içerisinde Malkara için yapmış olduğu hizmetleri anlatan Başkan Ulaş Yurdakul, projelerini ise 25 Aralık’ta yapılacak olan Proje Tanıtım Toplantısında açıklayacağını belirtti.

Programın devamında ise Bedia İlerler ve Necmi Işıksal’ın bazı sürprizleri paylaşabileceklerini söylemesiyle birlikte dayanamayan Başkan Ulaş Yurdakul da Malkara için yapacağı projelerinden biri olan modern kent meydanı projesini açıklayarak hemşerilerine ilk müjdesini verdi.

MODERN KENTE YAKIŞAN MODERN BİR KENT MEYDANI

Modern kent meydanı ile ilgili Başkan Ulaş Yurdakul; “Bugün Avrupa’da küçük bir kente ya da küçük bir kasabaya da gitsek onların kendi ölçeklerine göre bir meydanı olduğunu, oranın tarihini yansıtan, o bölgeye iz bırakmış, o bölgede hizmetleri olmuş kişilerin anısını yaşatan eserlerin olduğu bir meydan olduğunu görüyoruz. Ne yazık ki Malkara’nın bu konuda ciddi bir eksikliği var. Bizim Malkara’da bir kent meydanımız yok. Bir konser veya etkinlik yapmak istediğimiz zaman genelde hükümet önündeki caddeyi kullanmak zorunda kalıyorduk. Bu da hem günlük hayatı olumsuz etkiliyor hem de trafik akışını, ani durumlarda ambulansın ve itfaiyenin gidiş güzergâhında müdahalesini engelliyordu. Belediyemizin mülkiyetinde kalan 18 dönümlük eski otogar alanında kent meydanı projemizi Malkara’mıza kazandıracağız. Biz aslında eski otogar alanında konserlerimizi yapmaya başladık ama şuan orası tam anlamıyla uygun bir yapı değil. İkinci dönemimizde Malkara Belediyemizin ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin bağlı olduğu kurumların orada hizmet verebileceği, sosyal donatılarla zenginleştirilmiş, hemşerilerimizin birbiriyle arasındaki siyasi ve ekonomik farklılıkların ortadan kalkacağı, hemşerilik bilinciyle aynı yerde vakit geçirebilecekleri güzel bir kent meydanını Malkara’ya kazandırmak istiyoruz.” Diyerek Malkara’lıları sevindiren ilk müjdesini herkesle paylaştı. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top