BAŞKAN YURDAKUL'DAN MALKARA SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ'NE ZİYARET

185 okunma

Dünya Süt Günü olması sebebiyle Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar, Gülbaba İş Merkezine giderek Malkara Süt Üreticileri Birliği'ni ziyaret etti.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar'ı, Malkara Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan ve Malkara Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

Ziyarette Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul; “1956 yılında Uluslararası Sütçülük Federasyonu tarafından alınan karar ile Dünya Süt Günü olarak tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de kutlanmaktadır. Sağlıklı beslenme açısından çok önemli olan süt ve süt ürünlerinin daha fazla tüketilmesi gerekli.

“ÜLKEMİZDEKİ HAYVANCILIK SON YILLARDA MAALESEF ÇOK ZOR BİR SÜREÇTEN GEÇMEKTEDİR”

Süt Malkara'mızda ekonomik olarak önemli bir değere sahip ve Malkara'mızı Malkara yapan önemli değerlerden biridir. Ülkemizdeki hayvancılık son yıllarda maalesef çok zor bir süreçten geçmektedir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi aracılığı ile Hayvancılığı Geliştirme Projesi kapsamında ihtiyaç sahibi üreticilerimize macar fiğ ve bezelye tohumu yardımı yaparak üreticimizi destekledik.

“DÜNYA SÜT GÜNÜ'NÜ KUTLAR, MALKARA SÜT ÜRETİCİLERİ BİRLİĞİ'NE ÇALIŞMALARINDA BAŞARILAR DİLERİM”

Bu bağlamda ülkemizde yaşanan ekonomik zorluklara rağmen ülkesini ve memleketini severek süt üretimi yapan tüm süt üreticilerimizin Dünya Süt Günü'nü kutlar, Malkara Süt Üreticileri Birliği'ne çalışmalarında başarılar dilerim.“ dedi.

Malkara Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Fahrettin Kazan ve Malkara Süt Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ise Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul ile Belediye Başkan Yardımcısı Ersin Kaçar'a gerçekleştirilen ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti belirtip çalışmalarında başarılar dilediler. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top