BAŞKAN YURDAKUL: “ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZ, GELECEĞİMİZ HER ŞEYİMİZDİR”

114 okunma

Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekiplerince ilçede yaya geçişinin yoğun olduğu alanlar ile okul çevrelerinde yeni ve modern yaya geçitleri oluşturuldu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: “İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edilmesiyle birlikte Malkara Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak sürücülerde yayalara karşı farkındalık oluşturmak adına özel yaya yolları tasarladık” dedi.

“SÜRÜCÜLERİN YAYALARA GEREKEN DUYARLILIĞI GÖSTERECEKLERİNİ TEMENNİ EDİYORUM”

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul sözlerine şöyle devam etti:

“Sürücülerin yayalara yönelik dikkatini artırmak ve yayaların trafikte öncelik kazanmasını sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz projeyle ilk olarak trafiğin yoğun olduğu Gazi Ömer Bey Anadolu Lisesi, Hüseyin Köse İlkokulu, Fevzi Çakmak İlkokulu, Atatürk Bulvarı ve Kurtuluş Caddesi mevkilerinde hayata geçirdik. Yeni yaya geçitleri sürücülerde farklı bir algılamayla optik yanılsama sağlayacak ve sürücüler de yayalara gereken duyarlılığı göstereceklerini temenni ediyorum.”

Başkan Ulaş Yurdakul sözlerini şöyle tamamladı:

“SÜRÜCÜLERİN YAVAŞLAMASINI VE DAHA DİKKATLİ OLMALARINI SAĞLAYACAK”

“Bu yöntemde, yaya geçitleri, estetik bir kent görünümü oluşturarak sürücülerin yavaşlamasını ve daha dikkatli olmalarını sağlayacak. Yayaların da karşıdan karşıya güvenle geçmesinde etkili olacak. İlçemizde öncelikli olarak tüm okul çevrelerinde hayata geçirmeyi planladığımız proje ile çocuklarımızın trafikte daha dikkatli ve sürücülerin yaya geçidindeki yaya ya önem vermelerini istiyorum. Çünkü çocuklarımız geleceğimiz, geleceğimiz her şeyimizdir. Önceliğimiz yayalar olsun.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top