BAŞKAN YURDAKUL EGE VE MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

159 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği tarafından Edremit – Güre’de yapılan 2019 yılı 1. Olağan Meclis Toplantısına katıldı.

Toplantıda; Malkara Belediyesi Meclis Üyeleri Hüseyin Vasfi Güner ile Volkan Soğancılar yer aldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Ulaş Yurdakul şunları ifade etti:

“TÜM CANLILARIN SAĞLIKLI YAŞAM HAKKINI SAVUNAN, KALİTELİ VERİMLİ VE GÜVENİLİR HİZMET ÜRETMEYİ ESAS ALAN BİR YEREL YÖNETİM ANLAYIŞINI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAKTADIR”

“Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği, 2007 yılında oluşturulan ve dönem Başkanlığını Çan Belediye Başkanı Ali Sarıbaş’ın üstlendiği Kaz Dağı ve Madra Dağı Yerel Yönetimler Çevre Platformu adı altında yürütülen çalışmalar sonucunda 25 belediye tarafından kurulmuş resmi bir kuruluştur. Şuan üye olan belediye sayısı 34’tür. Ege ve Marmara çevresinde bölgenin ekolojik dengesini ve biyolojik çeşitliliğini gözetip çevreyi koruyan ve bölgedeki tüm canlıların sağlıklı yaşam hakkını savunan, kaliteli verimli ve güvenilir hizmet üretmeyi esas alan bir yerel yönetim anlayışını sürdürülebilir kılmaktadır.”

Belediye Başkan Ulaş Yurdakul sözlerine şöyle devam etti:

“DOĞADA İNSANIN İHTİYAÇ DUYDUĞU HER ŞEY VARDIR”

“Aynı zamanda Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği UNESCO Çevre Kurulu üyesidir. Bu denli önemli bir kuruluşa encümen üyesi olarak seçilmenin ayrı bir onuru içerisindeyim. Daha temiz bir çevre oluşturabilmek adına bu kuruluşta üstüme düşen sorumlulukları fazlasıyla yerine getireceğim. Kirletilmemiş bir doğa ve temiz bir çevre insanın en büyük yardımcısıdır. Çünkü, doğada insanın ihtiyaç duyduğu her şey vardır.”

Belediye Başkan Ulaş Yurdakul sözlerine şöyle tamamladı:

“BİRLİK MECLİS ÜYELERİMİZE DE DESTEKLERİNDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

“Bizlerde temiz bir çevre bilinciyle gelecek nesillere en büyük miras olarak bırakacağımız yaşanabilir bir Malkara’yı hep birlikte inşa edeceğiz. Bu bağlamda tüm hemşerilerimin de çevre bilinci içerisinde hareket edeceğinden eminim. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için el ele verip beraber çalışacağız. Ayrıca şahsımı Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine seçen Birlik Meclis Üyelerimize de desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.” (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top