BAŞKAN YURDAKUL, FOLKLOR EKİBİ ÖĞRENCİLERİNİ SAMSUN’A UĞURLADI

158 okunma

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı ile Millî Mücadelenin başlangıcının 100'üncü yılı münasebetiyle Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu'nun işbirliğinde imzalanan protokol dahilinde; 19 Mayıs 2019 Pazar günü, saat 19:19'da, 81 ilde ve 19 ülkede eş zamanlı olarak ''Dünya Atabarı Oynuyor'' adlı projeye katılmak üzere Malkara Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi öğrencileri Samsun’a doğru yola çıktı.

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, ''Dünya Atabarı Oynuyor'' adlı projeye katılan Malkara Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi öğrencilerini Hükümet önünden yolcu etti.

“TEKİRDAĞ İLİMİZİ TEMSİLEN MALKARA İLÇESİ OLARAK KATILMIŞ OLMAKTAN GURURLUYUZ”

Başkan Ulaş Yurdakul: “Bundan 100 yıl önce Bandırma Vapuru Galata Rıhtımından demir almıştı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan milli mücadelenin kıymetini bugün çok daha iyi idrak ediyoruz. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformunun işbirliği ile gerçekleştirilecek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Samsun'a çıkışının yüzüncü yıl dönümü olan 19 Mayıs 2019 tarihinde saat 19:19'da 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı yapılması planlanan "Dünya Atabarı Oynuyor" projesine Tekirdağ İlimizi temsilen Malkara İlçesi olarak katılmış olmaktan gururluyuz.

“SAMSUNLULARA BURADAN MALKARAMIZIN SEVGİLERİNİ VE  SELAMLARINI YOLLUYORUZ”

Samsunlulara buradan Malkaramızın sevgilerini ve  selamlarını yolluyoruz. 19 Mayıs coşkusunun ülkemizde en güzel şekilde yaşanması dileğiyle bütün gençlerimizin ve vatandaşlarımızın bayramlarını tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Samsun’a doğru yola çıkan Malkara Halk Eğitim Merkezi Folklor Ekibi öğretmen ve öğrencileri Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a kendilerine verilen desteklerden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, teşekkür ettiler. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top