BAŞKAN YURDAKUL: “GERİ DÖNÜŞÜME VERİRSEN ÖNEM, KAZANIR ÜLKEN VE SEN“

121 okunma

Malkara Belediyesi bünyesinde, Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ilkokul ve ortaokullar arasında “Atık Pet Şişe Toplama“ yarışması düzenledi.

Düzenlenen yarışma hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul;

“ÇEVRE BİLİNCİNİ UYANDIRMAYA YÖNELİK BİR YENİLİK OLUŞTURMASI VE ÖĞRENCİLERİN ÇEVREYE, DOĞAYA VE GELECEĞE OLAN BAKIŞ AÇILARINI OLUMLU YÖNDE DEĞİŞTİREBİLMEK ADINA YARIŞMASI DÜZENLEDİK”

“5-12 Haziran Dünya Çevre Etkinleri Kapsamında ülkemizde birçok faaliyet gerçekleştirilmektedir. Bizde Çevreci bir Belediye olarak Atık Pet Toplama yarışması düzenledik. İlçemiz ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin çevre bilincini uyandırmaya yönelik bir yenilik oluşturması ve öğrencilerin çevreye, doğaya ve geleceğe olan bakış açılarını olumlu yönde değiştirebilmek adına “Geri Dönüşüme Verirsen Önem, Kazanır Ülken ve Sen“ sloganı ile ilçemizde Atık Pet Şişe Toplama yarışması düzenledik.”

“EĞER ATIK MALZEMELERİ TEKRAR KULLANIRSAK DÜNYAMIZIN YAŞINI ARTTIRABİLİRİZ. ÇÜNKÜ BU DÜNYA HEPİMİZİN”

“Kullandığımız eşyaları tekrar geri dönüştürmek çevremizi ve doğayı korur. Pet şişeleri, plastik malzemeleri, alüminyum, kâğıt gibi atıklarımızı belediyemizin geri dönüşüm noktalarına vermeliyiz. Geri dönüşüme katkı sağlayarak hem doğal kaynaklarımızı korumuş oluruz hem de yeniyi üretmek yerine elimizde zaten var olan geri dönüştürülebilir atıkları kullanarak sınırlı orandaki doğal kaynaklarımızı koruyabiliriz. Hem de bizden sonra gelecek olan nesile kullanabilecekleri kaynak bırakmış oluruz. Sizlerde geri dönüşüm için bir şeyler yapabilir ve işe atık malzemelerinizi ayırarak başlayabilirsiniz. Eğer atık malzemeleri tekrar kullanırsak dünyamızın yaşını arttırabiliriz. Çünkü bu dünya hepimizin.”

EN ÇOK ATIK PET ŞİŞE TOPLAYAN OKULLARA ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLECEK

Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından, 30 Mayıs 2019 Perşembe günü ilçede eğitim ve öğretim vere ilkokul ve ortaokullar ziyaret edilip atık pet şişeler toplanacaktır. Okullardan toplanan atık pet şişeler komisyon tarafından değerlendirilecek olup, en çok atık pet şişe toplayan okullara ödülleri takdim edilecek. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top