BAŞKAN YURDAKUL: “MALKARA’MIZA HİZMET EDEBİLMENİN ONURUNU SİZLERLE YAŞAMAK İÇİN TEKRAR SİZİNLEYİM”

191 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Malkara Belediye Başkanlığı için bir kez daha aday gösterilmesinin ardından bir basın açıklaması yaptı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul tekrardan aday gösterilmesinin ardından yapmış olduğu basın açıklamasında şunları ifade etti:

“GÜZEL MALKARA’MIN DEĞİŞMESİ VE DAHA DA GÜZELLEŞTİRİLMESİ KADERİNE SİZLERİN DESTEĞİ SAYESİNDE ERİŞMİŞTİM”

Sevdamızın adı Malkara topraklarının sevdalısı, Malkaralı hemşerilerim, beş sene önce yine böyle bir gündü. Ömrümün geçeceği, çocukluğumun, gençliğimin geçtiği, dostlarımın, eşimin, arkadaşlarımın, anamın, babamın, atalarımın onurlu toprağı canım Malkara’mıza siz sevgili hemşerilerime hizmet etmek, güzel Malkara’mın değişmesi ve daha da güzelleştirilmesi kaderine sizlerin desteği sayesinde erişmiştim. Bugün o gencecik yaşımda bana güvendiğiniz, kimi büyüklerimin hadi genç adam umudumuz sende Malkara’mızı sana teslim ediyoruz mahcup etme bizi dediği günlerin beşinci senesi.”

“SEVGİLİ HEMŞERİLERİM BANA OLAN GÜVENİNİZDEN GÜÇ BULDUM”

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul duygu ve düşüncelerini paylaştığı basın açıklamasına şöyle devam etti:

“ Bu 5 yıl içinde güzel Malkara’mın belediye başkanlığını yapma şerefini siz değerli Malkaralılar bana nasip ettiniz. Buna layık olabilmek için inanılmaz zorluklar, imkânsızlıklar, engellemeler ile mücadele ettik. Kimi zaman uyumadım sırf o hizmeti Malkara’mıza getirebileyim diye, ama Ankara ama Tekirdağ ama tanıdığım büyüklerimin kapısını ısrarla aşındırdım. Bazen yeter dur bile dediler. Yorulduğum zamanlar oldu ama yılmadım. Yılamazdım da. Çünkü bazen Karaoğlan dediniz, bazen kızanım dediniz, darlanma umudumuzu boşa çıkarma dediniz. Sevgili hemşerilerim bana olan güveninizden güç buldum. Trakya’nın incisi Malkara’m dedim, memleketim dedim, suyunu içtim, toprağında genç oldum. Hemşerilerime layık olmak boynumun borcu olsun dedim.”

“YILLARDIR SÖZ VERİLİP DE YAPILMAYAN ŞEYLERİ MALKARA’MIZA YAPMAYI BANA NASİP ETTİĞİNİZ İÇİN SİZLERE MÜTEŞEKKİRİM”

Başkan Adaylığının açıklanması üzerine bir konuşma yapan Belediye Başkanı Yurdakul: “Allah nasip eder de yaşarsam yaşlanırsam bu topraklarda bir gün küçük çocukların Ulaş amca bize, Malkara’mıza yaptıklarını biliyoruz demelerinden, sırf onlara alnım açık cevap verebilmek için daha yaşanılır bir Malkara’yı sağladım diyebilmek için yorulmadan, yılmadan çalıştım” dedi ve şunları söyledi:

“Senelerdir çehresi değişmeyen Malkara’mızın çehresini değiştirme şerefine nail oldum. Bir Malkara çocuğu olarak sizlerin desteği sayesinde 5 yıl içinde verdiğim sözleri yerine getirmenin huzuru içindeyim. Size hemşerilerime hizmet etme onurunu bana sağladığınız için, yıllardır söz verilip de yapılmayan şeyleri Malkara’mıza yapmayı bana nasip ettiğiniz için sizlere müteşekkirim. Şimdi olgunluk ve ustalık dönemimizde Malkara’mıza daha birçok yapılmayanı yapabilmek için, Malkara’mıza hizmet edebilmenin onurunu sizlerle yaşamak için tekrar sizinleyim.”

“MALKARA’MIZA HİZMET EDEBİLMEMİ SAĞLAYAN TÜM HEMŞERİLERİMİ SEVGİ VE SAYGILARIMLA SELAMLIYORUM”

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

“Sizlere söz ki sevgili Malkaralılar, Malkara daha yaşanılır olacak, 5 yıl önce ne varsa sözünü verip tuttuğumuz gibi bu ustalaştığımız dönemde yeni sözlerimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. Hiçbir şahıs, zümre, parti ayrımı gözetmeksizin, bizim her şeyin üstünde tuttuğumuz ortak değerimiz Malkara’mıza hizmet edebilmemi sağlayan tüm hemşerilerimi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Sağ olun, var olun. Sevdamız Malkara. Birlikte daha güçlüyüz, çünkü size değer.” (Ömür Çolak)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top