“BAŞKAN YURDAKUL MAZBATASINI TESLİM ALDI”

1016 okunma

BAŞKAN YURDAKUL: “ARTIK SİYASET BİTTİ VE MALKARA İÇİN HİZMET DÖNEMİ BAŞLADI”

Malkara’da yeniden Belediye Başkanı seçilen Millet İttifakı'nın adayı Ulaş Yurdakul, belediye meclis üyeleriyle birlikte mazbatalarını alarak göreve başladı.

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, belediye meclis üyeleriyle gittiği İlçe Seçim Kurulu'nda mazbatasını aldı. Mazbata törenine; Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Başkanı Hülya Ertan, İYİ Parti İlçe Başkanı Şencan Pakalpakçıl, Meclis Üyeleri, siyasi parti üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE KURBAN KESİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Mazbata teslim törenin ardından Belediye Binası önünde kurban kesimi gerçekleştirildi. Okunan duaların ve kurban kesiminin ardından Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, meclis toplantı salonunda basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklaması saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu konuşmasında şunları dile getirdi:

“BU ANLAMLI GÜNDE BİZLERLE BİRLİKTE OLDUĞUNUZ İÇİN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Millet İttifakının değerli ilçe başkanları, geçmiş dönem meclis üyeliği yapan değerli arkadaşlarımız ve yeni seçilen arkadaşlarımız, seçim sürecinde bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen kadın kollarımız, gençlik kollarımız, yol arkadaşlarımız, değerli hemşerilerim, basınımızın değerli temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarımızın değerli temsilcileri, sayın muhtarlarımız, hepinizi en içten duygularımla saygı ve sevgiyle selamlıyorum.  Bu anlamlı günde bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu dönem umuyorum ki Malkara için daha bereketli bir dönem olacak. Demokrasimizin en temel unsularından biri olan yerel seçim sürecini hep beraber geride bıraktık. Malkara’nın gerek şehircilik gerek diğer alanlarda eksiklerinin hızlı bir şekilde tamamlandığı 5 yılı geride bıraktık.”

Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul yapmış olduğu basın açıklamasına şöyle devam etti:

“MALKARA’NIN ŞİMDİYE KADAR YATIRIM ANLAMINDA EN ÇOK HİZMET ALACAĞI DÖNEM OLACAK”

“Bu dönem hemşerilerimizin desteğiyle birlikte Malkara için göreve yeniden devam ediyoruz. Geride bıraktığımız 5 yılı daha da perçinleyerek, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte daha güzel işler ve daha güzel çalışmalar yaparak, el ele vererek tüm devlet kurumlarıyla birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz. Bugün toplum olarak en çok ihtiyacımız olan şey birbirimizi sevmek ve saygı duymak. Bu süreçte hiçbir hemşerimizi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan bir bütün olarak herkesin yüreğine, gönlüne, kalbine sevgi tohumlarını ekerek bütün hemşerilerimizi Malkaralı üst kimliğinde buluşturarak Malkara’nın şimdiye kadar yatırım anlamında en çok hizmet alacağı dönem olacak inşallah.”

Belediye Başkanı Yurdakul yapmış olduğu basın açıklamasında şunları da ifade etti:

“MALKARAMIZIN TÜM EKSİKLERİNİ TESPİT ETTİK. ADIM ADIM HEPSİNİN PROJE ÇALIŞMALARINA BAŞLADIK”

“Malkaramızın tüm eksiklerini tespit ettik. Adım adım hepsinin proje çalışmalarına başladık. Hep beraber sizlerin desteğiyle birlikte, meclis üyelerimizin destekleriyle hepsinin üstesinden geleceğiz. Hem Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nde hem de Malkara Belediyesi’nde görev yapacak olan arkadaşlarımız var. Görev alacak arkadaşlarımızın hepsine görevlerinde başarılar diliyorum.  Hep beraber daha güzel bir Malkara için yola çıkıyoruz. İnşallah sizlerin destekleriyle daha güzel bir Malkara’yı hep birlikte inşa edeceğiz.”

 “UMUYORUM BU DÖNEMDE ÜLKEMİZDE VE MALKARA’DA TERÖR OLAYLARININ YAŞANMADIĞI, ŞEHİT VERMEDİĞİMİZ BİR 5 YIL OLUR”

Belediye Başkanı Yurdakul terör olaylarının yaşanmadığı yeni bir dönem vurgusu yaptı ve şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz dönemde Malkaralı bir kardeşimizi Şehit olarak uğurlamıştık. Gerçekten benim için en zor olan günlerden biriydi. Umuyorum bu dönemde ülkemizde ve Malkara’da terör olaylarının yaşanmadığı, Şehit vermediğimiz bir 5 yıl olur. Bu vesileyle Şehit Selim Vural kardeşimizi ve Malkaralı tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi ve ülkemizde ezanın susmamasını ve bayrağımızın inmemesini sağlayan tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Başkan Ulaş Yurdakul sözlerine şunları ekledi:

“ARTIK SİYASET BİTTİ VE MALKARA İÇİN HİZMET DÖNEMİ BAŞLADI”

“Önümüzdeki dönemde de herkesin başkanı herkesin belediyesi olacak şekilde hizmet vermeye devam edeceğiz. Tüm Malkaralı hemşerilerimizin dertlerine derman olacağız. Yeni dönemimiz şimdiden tüm Malkaramıza hayırlı ve uğurlu olsun. Birbirimizin düğününde oynayarak cenazesinde ağlayarak, asker uğurlamasında kol kola girerek kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Artık siyaset bitti ve Malkara için hizmet dönemi başladı.”

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul sözlerini şöyle tamamladı:

“HEPİNİZE SAYGILAR SUNUYORUM VE BİR KEZ DAHA SİZLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bundan sonraki süreçte tüm hemşerilerime gerek makam odamda gerek sokakta dertlerine derman olmak üzere, gerek telefon yoluyla gerek de diğer iletişim kanallarıyla hizmet etmeye devam edeceğim. Hepinize saygılar sunuyorum ve bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum.”

Yapılan basın açıklamasının ardından Başkan Yurdakul kendisine gelen tebrikleri kabul etti. Basın açıklaması çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi. (Murat YAYIN)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top