BAŞKAN YURDAKUL: “ZARARLI ÇALI KESME ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

124 okunma

Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: “Üretim vazgeçilmezimizdir, üretimin artması ve üreticimizin daha çok kazanması için Kürtüllü merasında zararlı çalı kesme çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın “Mera İyileştirme ve Yönetimi Projesi” kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Malkara Belediyesi bünyesine çalı kesme makinası tahsis edilmesi üzerine çalı kesme çalışmalarına start verildi.

Kürtüllü Mahalle merasında yapılan çalı kesme çalışmasını; Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Özer ile İsmail Akkaya, Belediye Meclis Üyesi Gökhan Doğan, Kürtüllü Mahalle Muhtarı Gültekin Karadeniz ve mahalle sakinleri inceledi.

“ÇALI KESME MAKİNESİ HAYVAN YETİŞTİRİCİLERİMİZE BİR KEZ DAHA HAYIRLI OLSUN”

Yapılan çalışmalar sonrası konuyla ilgili bilgiler veren Başkan Ulaş Yurdakul; “Mera iyileştirmeye yönelik çalışmalarımız kırsal mahallelerimizde devam ediyor. Çalışmalar kapsamında meralarımıza gübreleme çalışması yapıldı. Çalı kesme makinesi hayvan yetiştiricilerimize bir kez daha hayırlı olsun.” dedi.

Mahalle sakinleri, üreticileri destekleyen projeleri hayata geçirmesinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesine teşekkür ettiler. (Nurdan Yavuzcan)

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top