BAŞKANLARDAN ROMAN VATANDAŞLARA ZİYARET

208 okunma

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Malkara Hamallar Yardımlaşma Derneği'ne giderek roman vatandaşları ziyaret edip Dünya Romanlar Günü'nü kutladılar.

Ziyarette; Malkara Belediye Başkan Vekili Recai Örs, CHP Malkara İlçe Başkanı Hülya Ertan, CHP Malkara İlçe Başkan Vekili Sami Adalı, Belediye Meclis Üyesi Nuran Başkütük, CHP Malkara İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kökten, İyi Parti Malkara Teşkilat ve Arge sorumlusu Hüseyin Kocabaş, Malkara Romanlar Derneği Başkanı Niyazi Güneş, Malkara Romanları Maden ve Tarım İşçileri Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Atasoy, CHP Malkara İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, basın mensupları ve roman vatandaşlar yer aldı.

Malkara Romanlar Derneği Başkanı Niyazi Güneş'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak;" Malkara Romanlar Derneği Başkanı Niyazi Güneş kardeşimizin özel daveti üzerine gitmem gereken programı yarım saat erteleyip buraya geldim. Benim ve Belediye Başkanımız Ulaş Yurdakul'un roman vatandaşlarımıza bakış açısı çok farklı. Biz her kesimi birleştirici tavır içerisindeyiz. Ben geçen sene 23 Nisan'da başkanlık koltuğunu sembolik olarak roman çocuğuna bıraktım. Malkara da 4 yılda yapılan hizmetleri görüyorsunuz,  bu hizmetler etnik köken ayırt etmeksizin devam edecek. Ben 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'nün hayırlı olmasını diliyorum. Tüm roman camiasının en üst seviyede hizmet görmesini diliyorum." dedi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yapmış olduğu konuşmanın ardından Belediye Başkan Vekili Recai Örs;" Asıl olan Nazilerin sayısı belli olmayan yüz binlerce roman vatandaşımızı katletmesidir. Bugün Dünyada  yas günüdür. Romanlar adına Tekirdağ da değişen siyaset var ve bence bu Türkiye'ye de örnek olmalıdır. Çocuklarımızı mutlaka okula gönderelim. Karanlıkla aydınlık bir olmadığı gibi, bilenlerle bilmeyenler bir değildir. O yüzden birinci derecede önem vereceğimiz şey gençlerimizin eğitimi olmalıdır. Roman çocuklarımızı meslek sahibi yapmalıyız. Eğitimlerini tamamlayarak bütün kademelerde bütün meslek guruplarında romanlar yer almalıdır. Ben bu duygu ve düşünceler ile 8 Nisan Dünya Romanlar Günü'nüzü kutlar hepinize sevgi ve saygılar sunarım." dedi.

Malkara Romanlar Derneği Başkanı Niyazi Güneş günün anısına Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul'a kitap hediye etti.

Roman vatandaşlara yapılan ziyaretin ardından Belediye Başkan Vekili Recai Örs, CHP Malkara İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. (Nurdan Yavuzcan)

 

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top