BAŞKANLARIMIZA MİNNETTARIZ!

807 okunma

Malkara ilçesine bağlı Izgar Mahallesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesinin katkılarıyla üreticilerle birlikte bin 200 dönüm mera ıslahı ve gübreleme çalışması yapıldı.

“BİRDE HAYVAN SULAMA GÖLETİ”

Geçim kaynakları hayvancılık olan ve özellikle yaz aylarında hayvan sulaması yönünde büyük sıkıntı yaşayan Izgar Mahallesi'nin ihtiyacının karşılanması için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi harekete geçti. Tekirdağ büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesi ekiplerince birde Izgar Mahallesine hayvan sulama göleti yapıldı. 

 “TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Hayvanlarının artık meraya salmalarının sevincini yaşayan Izgar mahalle halkı, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Malkara Belediyesinden Allah razı olsun bizleri çok büyük bir uğraştan kurtardılar. Kendilerine mahallemize yaptıkları hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Dediler.

 “SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİZİ SUNUYORUZ”

Izgar Mahallesini hayvan sulaması yönünde büyük sıkıntıdan kurtardıklarını belirten Izgar Mahalle Muhtarı Fahrettin Düşünen, “Artık hayvanlarımızı bugünden itibaren meraya salmaya başladık. Muhteşem bir ot verimi olduğunu gördük. Mahallemizde yaklaşık bin 700 küçükbaş hayvan, 500 büyük baş hayvan bulunmakta olup yapılan bu hizmet mahallemize ve hayvan yetiştiricilerine oldukça büyük katkı sağlamıştır. Bizler mahalleli olarak Tekirdağ Büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak’a ve Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a Izgar Mahallesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.” Dediler. (Murat Yayın)

 

Bu Haberler İlginizi Çekebilir

Henüz yorum yapılmadı!

İlk siz yorum yapın!

Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız.
Top